
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi286 kcalFedt5,5 gSukker7 gProtein8,5 g
| Energi | 1.205 kJ / 286 kcal |
|---|---|
| Fedt | 5,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 1 g |
| Kulhydrat | 49 g |
| - heraf sukkerarter | 7 g |
| Kostfibre | 3 g |
| Protein | 8,5 g |
| Salt | 1,3 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 17,7%
- Kulhydrat
- 70,1%
- Protein
- 12,2%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: HVEDEMEL, vand, sukker (7%), SESAM (3%), gær, solsikkeolie (3%), salt (1,1%), emulgatorer (E471, E481), BYGmaltmel, surhedsregulerende middel natriumacetater, naturlig aroma, overfladebehandlet med ethanol.
Allergener
Hvede (glutenholdigt korn), Sesamfrø, Glutenholdigt korn, Byg (glutenholdigt korn)
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Hamburger Buns 6 Stk · MENY300 g18,95 kr63,17 kr/kg
- Buger Boller 6stk · Spar300 g19,95 kr66,50 kr/kg
- Hamburger Buns 6 Stk · Min Købmand300 stk31,87 kr0,11 kr/stk
Lignende varer og andre varianter
- Megaburger · Løvbjerg250 g11,99 kr47,96 kr/kg
- Hamburger Buns 6 Stk · Løvbjerg250 g11,99 kr47,96 kr/kg
- Burgerboller · Bilka330 g14,50 kr43,94 kr/kg
- Burgerboller · Føtex330 g14,50 kr43,94 kr/kg
- Burgerboller · Netto330 g14,50 kr43,94 kr/kg
- BURGERBOLLER · REMA 1000330 g15,00 kr45,45 kr/kg
- Burgerboller · Føtex330 g15,00 kr45,45 kr/kg
- Burgerboller · Føtex320 g18,00 kr56,25 kr/kg
- Surdej burger · Nemlig4 stk19,40 kr4,85 kr/stk
- Megaburger · MENY300 g19,95 kr66,50 kr/kg
- Burgerboller 4 stk. · Bilka4 stk20,00 kr5,00 kr/stk
- Burgerboller 4 stk. · Føtex4 stk20,00 kr5,00 kr/stk
- Burgerboller · Bilka320 g23,50 kr73,44 kr/kg
- Burgerboller · Bilka330 g27,95 kr84,70 kr/kg
- Burgerbolle Smash · Spar330 g29,95 kr90,76 kr/kg
- Burgerboller · Nemlig2 stk31,50 kr15,75 kr/stk
- Surdejsburgerboller øko. · Nemlig4 stk44,95 kr11,24 kr/stk
- Freiburgerboller · Nemlig6 stk57,00 kr9,50 kr/stk
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Hamburger Buns 6 Stk hos Min Købmand koster 31.87 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 8. maj 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 147 dage. Gennemsnitsprisen for Hamburger Buns 6 Stk hos Min Købmand er 20.16 kr og varierer fra 10.00 kr til 31.87 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 147 dage har Goma registreret prisdata for Hamburger Buns 6 Stk hos Min Købmand i 142 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 97% af tiden. Ud af de 142 prisregistreringer har Hamburger Buns 6 Stk været markeret som tilbud 30 dage hos Min Købmand, hvilket betyder, at varen er på tilbud 21% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 147 dage kan vi se følgende mønstre: Hamburger Buns 6 Stk har været på tilbud hos Min Købmand i maj, juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Der går typisk 34 dage mellem hver tilbudsperiode. Hamburger Buns 6 Stk er ofte på tilbud (21% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 15 dage siden varen sidst var på tilbud hos Min Købmand, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.