
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi349 kcalFedt0,5 gSukker48 gProtein6,7 g
| Energi | 0 kJ / 349 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,1 g |
| Kulhydrat | 79 g |
| - heraf sukkerarter | 48 g |
| Protein | 6,7 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 1,3%
- Kulhydrat
- 91%
- Protein
- 7,7%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Glucosesirup; sukker; gelatine; dextrose; rålakrids; syre: citronsyre; frugt- og plantekoncentrater:spirulina, saflor, æble, citron, ræddike, sødkartoffel, gulerod, solbær, hibiscus;sirup af invertsukker; aroma; ammoniumchlorid; salt; farve: vegetabilsk kul; palmeolie; overfladebehandlingsmidler: bivokshvidt og gult, carnaubavoks. Kan indeholde spor af hvede.
Allergener
Glutenholdigt korn, Hvede (glutenholdigt korn)
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Haribo Vampyrer · MENY120 g9,95 kr82,92 kr/kg
- Vampyrer · Bilka120 g20,00 kr166,67 kr/kg
- Haribo Vampyrer · Min Købmand120 g23,95 kr199,58 kr/kg
- Vampyrer · Føtex120 g23,95 kr199,58 kr/kg
- Haribo Vampyrer · Spar120 g24,95 kr207,92 kr/kg
- Vampyrer · Nemlig120 g25,25 kr210,42 kr/kg
- Vampyrer 120 g, Haribo · Wolt Market120 g26,50 kr220,83 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Haribo Vampyrer · Spar375 g30,00 kr80,00 kr/kg
- Vampyrer · Bilka375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- Vampyrer · Føtex375 g42,00 kr112,00 kr/kg
- Haribo Vampyrer · MENY375 g49,95 kr133,20 kr/kg
- Vampyrer 375 g, Haribo · Wolt Market375 g53,95 kr143,87 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Haribo Vampyrer hos Min Købmand koster 23.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 15. maj 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 140 dage. Gennemsnitsprisen for Haribo Vampyrer hos Min Købmand er 20.65 kr og varierer fra 10.00 kr til 23.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 140 dage har Goma registreret prisdata for Haribo Vampyrer hos Min Købmand i 98 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 70% af tiden. Ud af de 98 prisregistreringer har Haribo Vampyrer været markeret som tilbud 30 dage hos Min Købmand, hvilket betyder, at varen er på tilbud 31% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 140 dage kan vi se følgende mønstre: Haribo Vampyrer har været på tilbud hos Min Købmand i maj, juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 32 dage mellem hver tilbudsperiode. Haribo Vampyrer er ofte på tilbud (31% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 22 dage siden varen sidst var på tilbud hos Min Købmand, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.