
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi77 kJFedt0 gSukker4,1 gProtein0 g
| Energi | 77 kJ |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 4,1 g |
| - heraf sukkerarter | 4,1 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 100%
- Protein
- 0%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Vand, glukose, surhedsregulerende middel (citronsyre, natriumcitrat, kaliumcitrat), fruktose, stabilisator (E414, E445), sødestoffer (aspartam, acesulfam K), aromaer, farvestof (E133), vitamin B6. Indeholder en phenylalanin-kilde.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- POWERADE MOUNTAIN · 365discount50 cl10,00 kr20,00 kr/liter
- Sportsdrik m. tropisk frugtsmag · Føtex0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- POWERADE · REMA 100050 cl15,00 kr30,00 kr/liter
- Sportsdrik m. tropisk frugtsmag · Bilka0.5 l15,00 kr30,00 kr/liter
- Powerade Energi Drik 0,5L. · Min Købmand0.5 l19,98 kr39,96 kr/liter
- Powerade Mountain Blast · Wolt Market500 ml20,50 kr41,00 kr/liter
- Powerade Mount, Blast Ion4 · MENY500 ml20,98 kr41,96 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Sportssodavand Light · Bilka0.5 l4,08 kr8,16 kr/liter
- X-Ray m. sportsmag · Nemlig0.5 l6,00 kr12,00 kr/liter
- Isotonisk drik m. elektrolytter og ferskensmag · Netto0.5 l7,00 kr14,00 kr/liter
- Sportsdrik til opblanding sukkerfri · Bilka8,50 kr
- Sportsdrik til opblanding sukkerfri · Føtex8,50 kr
- Fp Læskedrik Sport 1:11 · MENY1 l8,50 kr8,50 kr/liter
- Læskedrik sport · Nemlig1 l8,50 kr8,50 kr/liter
- Fp Læskedrik Sport 1:11 · Spar1 l8,50 kr8,50 kr/liter
- Isotonisk drik · Bilka0.75 l10,00 kr13,33 kr/liter
- Sportsdrik m. passionsfrugt- og limesmag sukkerfri · Bilka0.33 l10,00 kr30,30 kr/liter
- Sportsdrikke m. ferskensmag · Bilka0.5 l10,00 kr20,00 kr/liter
- Isotonisk drik m. citronsmag · Bilka0.5 l10,00 kr20,00 kr/liter
- Isotonisk drik · Føtex0.75 l10,00 kr13,33 kr/liter
- Sportsdrik m. citron- og limesmag · Føtex0.5 l10,00 kr20,00 kr/liter
- Sportsdrik m. citron- og limesmag · Føtex0.5 l10,00 kr20,00 kr/liter
- Isotonisk drik m. citronsmag · Føtex0.5 l10,00 kr20,00 kr/liter
- Isotonisk drik · Netto0.75 l10,00 kr13,33 kr/liter
- Sportsdrikke m. ferskensmag · Netto0.5 l10,00 kr20,00 kr/liter
- Sportsdrik m. tropisk frugtsmag · Føtex0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- Vitamin Well Sport 002 Zero · Wolt Market500 ml12,00 kr24,00 kr/liter
- Fp Læskedrik Sport 1:11 · Min Købmand1 l12,95 kr12,95 kr/liter
- Sportsdrik m. citron- og limesmag · Bilka0.5 l14,00 kr28,00 kr/liter
- Sportsdrik m. citron- og limesmag · Bilka0.5 l14,00 kr28,00 kr/liter
- Sportsdrik m. hindbærsmag sukkerfri · Bilka0.5 l14,00 kr28,00 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Powerade Energi Drik 0,5L. hos Min Købmand koster 19.98 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 31. juli 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 63 dage. Gennemsnitsprisen for Powerade Energi Drik 0,5L. hos Min Købmand er 19.34 kr og varierer fra 14.00 kr til 20.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 63 dage har Goma registreret prisdata for Powerade Energi Drik 0,5L. hos Min Købmand i 64 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 64 prisregistreringer har Powerade Energi Drik 0,5L. været markeret som tilbud 8 dage hos Min Købmand, hvilket betyder, at varen er på tilbud 13% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 63 dage kan vi se følgende mønstre: Powerade Energi Drik 0,5L. har været på tilbud hos Min Købmand i august. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Det er 50 dage siden varen sidst var på tilbud hos Min Købmand.