Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi18 kcalFedt0 gSukker4,1 gProtein0 g
| Energi | 77 kJ / 18 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 4,1 g |
| - heraf sukkerarter | 4,1 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 100%
- Protein
- 0%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, glukose, surhedsregulerende middel (citronsyre, natriumcitrat, kaliumcitrat), fruktose, stabilisator (E414, E445), sødestoffer (aspartam, acesulfam K), aromaer, farvestof (E133), vitamin B6. Indeholder en phenylalanin-kilde.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- POWERADE MOUNTAIN · 365discount50 cl10,00 kr20,00 kr/liter
- POWERADE MOUNTAIN BLAST ZERO 50 CL PET · 365discount50 cl10,00 kr20,00 kr/liter
- Sportsdrik m. tropisk frugtsmag · Føtex0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- Sportsdrik m. tropisk frugtsmag · Føtex0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- Sportsdrik m. tropisk frugtsmag · Bilka0.5 l15,00 kr30,00 kr/liter
- POWERADE · REMA 100050 cl15,00 kr30,00 kr/liter
- Sportsdrik m. tropisk frugtsmag · Bilka0.5 l15,00 kr30,00 kr/liter
- Powerade Energi Drik 0,5L. · Min Købmand0.5 l19,98 kr39,96 kr/liter
- Powerade Mountain Blast · Wolt Market500 ml20,50 kr41,00 kr/liter
- Powerade Mount, Blast Ion4 · MENY500 ml20,98 kr41,96 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Sportssodavand Light · Bilka0.5 l4,08 kr8,16 kr/liter
- X-Ray m. sportsmag · Nemlig0.5 l6,00 kr12,00 kr/liter
- Isotonisk drik m. elektrolytter og ferskensmag · Netto0.5 l7,00 kr14,00 kr/liter
- Sportsdrik til opblanding sukkerfri · Bilka8,50 kr
- Sportsdrik til opblanding sukkerfri · Føtex8,50 kr
- Fp Læskedrik Sport 1:11 · MENY1 l8,50 kr8,50 kr/liter
- Læskedrik sport · Nemlig1 l8,50 kr8,50 kr/liter
- Fp Læskedrik Sport 1:11 · Spar1 l8,50 kr8,50 kr/liter
- Isotonisk drik · Bilka0.75 l10,00 kr13,33 kr/liter
- Sportsdrik m. passionsfrugt- og limesmag sukkerfri · Bilka0.33 l10,00 kr30,30 kr/liter
- Sportsdrikke m. ferskensmag · Bilka0.5 l10,00 kr20,00 kr/liter
- Isotonisk drik m. citronsmag · Bilka0.5 l10,00 kr20,00 kr/liter
- Isotonisk drik · Føtex0.75 l10,00 kr13,33 kr/liter
- Sportsdrik m. citron- og limesmag · Føtex0.5 l10,00 kr20,00 kr/liter
- Sportsdrik m. citron- og limesmag · Føtex0.5 l10,00 kr20,00 kr/liter
- Isotonisk drik m. citronsmag · Føtex0.5 l10,00 kr20,00 kr/liter
- Isotonisk drik · Netto0.75 l10,00 kr13,33 kr/liter
- Sportsdrikke m. ferskensmag · Netto0.5 l10,00 kr20,00 kr/liter
- Vitamin Well Sport 002 Zero · Wolt Market500 ml12,00 kr24,00 kr/liter
- Fp Læskedrik Sport 1:11 · Min Købmand1 l12,95 kr12,95 kr/liter
- Sportsdrik m. citron- og limesmag · Bilka0.5 l14,00 kr28,00 kr/liter
- Sportsdrik m. citron- og limesmag · Bilka0.5 l14,00 kr28,00 kr/liter
- Sportsdrik m. hindbærsmag sukkerfri · Bilka0.5 l14,00 kr28,00 kr/liter
- Sportsdrik · Bilka0.5 l14,00 kr28,00 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Sportsdrik m. tropisk frugtsmag hos Bilka koster 15.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 15. april 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 535 dage. Gennemsnitsprisen for Sportsdrik m. tropisk frugtsmag hos Bilka er 13.21 kr og varierer fra 10.00 kr til 18.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 535 dage har Goma registreret prisdata for Sportsdrik m. tropisk frugtsmag hos Bilka i 534 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Sportsdrik m. tropisk frugtsmag været markeret som tilbud 13 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 4% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 535 dage kan vi se følgende mønstre: Sportsdrik m. tropisk frugtsmag har været på tilbud hos Bilka i juni. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 13 dage. Sportsdrik m. tropisk frugtsmag er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 99 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka.