
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi44 kcalFedt0 gSukker10 gProtein0 g
| Energi | 187 kJ / 44 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 11 g |
| - heraf sukkerarter | 10 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 100%
- Protein
- 0%
IngredienserVis mereVis mindre
50% æblejuice fra koncentrat, vand, citronjuice fra koncentrat, sukker.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Æblejuice i brik, First Price · Wolt Market1.25 l17,50 kr14,00 kr/liter
- Fp Æble Frugtdrik 5x250ml · Min Købmand1250 ml18,95 kr15,16 kr/liter
- Fp Äble Frugtdrik 5x250ml · Spar1250 ml18,95 kr15,16 kr/liter
- Fp Äble Frugtdrik 5x250ml · MENY1250 ml19,95 kr15,96 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Frugtdrik m. appelsin · Føtex0.25 l3,25 kr13,00 kr/liter
- Frugtdrik m. appelsin · Bilka0.25 l3,35 kr13,40 kr/liter
- Frugtdrik m. appelsin · Bilka0.2 l6,60 kr33,00 kr/liter
- Frugtdrik m. appelsin · Bilka0.2 l7,00 kr35,00 kr/liter
- Frugtdrik m. appelsin · Føtex0.2 l7,00 kr35,00 kr/liter
- Frugtdrik m. hindbærsmag · Bilka0.2 l7,50 kr37,50 kr/liter
- Frugtdrik m. vindruesmag · Bilka0.2 l7,50 kr37,50 kr/liter
- Frugtdrik m. colasmag · Bilka0.2 l7,50 kr37,50 kr/liter
- Frugtdrik m. hindbærsmag · Føtex0.2 l7,50 kr37,50 kr/liter
- Frugtdrik m. vindruesmag · Føtex0.2 l7,50 kr37,50 kr/liter
- Frugtdrik m. colasmag · Føtex0.2 l7,50 kr37,50 kr/liter
- Sun Lolly Vindrue Drik Rtd · Min Købmand200 ml7,95 kr39,75 kr/liter
- Sun Lolly Vindrue Drik Rtd · Spar200 ml7,95 kr39,75 kr/liter
- Sun Lolly Vindrue Drik Rtd · MENY200 ml8,95 kr44,75 kr/liter
- Drik m. jordbærsmag · Bilka0.32 l10,00 kr31,25 kr/liter
- Drik m. mangosmag · Bilka0.32 l10,00 kr31,25 kr/liter
- Sun Lolly Cola Drik Rtd · Min Købmand200 ml10,00 kr50,00 kr/liter
- Sun Lolly Hindbær Drik Rtd · Min Købmand200 ml10,00 kr50,00 kr/liter
- Frugtdrik m. appelsin og jordbær · Føtex0.5 l11,00 kr22,00 kr/liter
- Frugtdrik m. tropisk frugt · Føtex0.5 l11,00 kr22,00 kr/liter
- Frugtdrik m. hindbær · Føtex0.5 l11,00 kr22,00 kr/liter
- Frugtdrik m. appelsin · Føtex0.5 l11,00 kr22,00 kr/liter
- Frugtdrik m. appelsin og fersken · Føtex0.33 l11,00 kr33,33 kr/liter
- Frugtdrik m. ananas og kokos · Føtex0.5 l11,00 kr22,00 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Fp Æble Frugtdrik 5x250ml hos Min Købmand koster 18.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 2. maj 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 153 dage. Gennemsnitsprisen for Fp Æble Frugtdrik 5x250ml hos Min Købmand er 17.71 kr og varierer fra 15.95 kr til 18.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 153 dage har Goma registreret prisdata for Fp Æble Frugtdrik 5x250ml hos Min Købmand i 152 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 152 prisregistreringer har Fp Æble Frugtdrik 5x250ml aldrig været markeret som tilbud hos Min Købmand.
Fp Æble Frugtdrik 5x250ml kan købes hos Min Købmand til 19 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 88 alternativer tilgængelige på tværs af 10 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.