Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi40 kcalFedt0,5 gSukker9,7 gProtein0,5 g
| Energi | 170 kJ / 40 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 10 g |
| - heraf sukkerarter | 9,7 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 9,7%
- Kulhydrat
- 86%
- Protein
- 4,3%
IngredienserVis mereVis mindre
Æblejuice fra koncentrat.
Allergener
-
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Æblejuice i brik, First Price · Wolt Market1.25 l17,50 kr14,00 kr/liter
- Fp Æble Frugtdrik 5x250ml · Min Købmand1250 ml18,95 kr15,16 kr/liter
- Fp Äble Frugtdrik 5x250ml · Spar1250 ml18,95 kr15,16 kr/liter
- Fp Äble Frugtdrik 5x250ml · MENY1250 ml19,95 kr15,96 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Æblejuice · Netto0.25 l2,75 kr11,00 kr/liter
- Frugtdrik m. æble · Føtex0.25 l3,00 kr12,00 kr/liter
- Frugtdrik m. æble · Bilka0.25 l3,10 kr12,40 kr/liter
- ÆBLEJUICE, BRIK · REMA 100025 cl3,50 kr14,00 kr/liter
- ÆBLEJUICE, BRIK · REMA 100020 cl4,11 kr20,55 kr/liter
- Frugtdrik m. æble · Føtex1 l11,95 kr11,95 kr/liter
- Æblemost ufiltreret · Føtex1 l12,75 kr12,75 kr/liter
- Æblejuice fra koncentrat · Netto1 l12,75 kr12,75 kr/liter
- Æblejuice fra koncentrat øko · Bilka1 l12,95 kr12,95 kr/liter
- Æblejuice fra koncentrat øko · Føtex1 l12,95 kr12,95 kr/liter
- Æblejuice · Nemlig1.5 l12,95 kr8,63 kr/liter
- Æblenektar, First Price · Wolt Market1.5 l12,95 kr8,63 kr/liter
- Frugtdrik m. æble · Netto1.25 l13,75 kr11,00 kr/liter
- COOP ÆBLE JUICE 1L · 365discount1 l14,00 kr14,00 kr/liter
- ÆBLE JUICE · REMA 10001 l14,13 kr14,13 kr/liter
- Æblejuice · Bilka1 l15,95 kr15,95 kr/liter
- Æblejuice · Føtex850 ml16,00 kr18,82 kr/liter
- Æbledrik · Nemlig1.25 l17,50 kr14,00 kr/liter
- ÆBLE JUICE · REMA 10001 l17,95 kr17,95 kr/liter
- Æblejuice · Bilka330 ml17,95 kr54,39 kr/liter
- Æblejuice · Føtex330 ml17,95 kr54,39 kr/liter
- Æblejuice ufiltreret · Bilka1 l18,00 kr18,00 kr/liter
- Æblejuice ufiltreret · Føtex1 l18,00 kr18,00 kr/liter
- Æblejuice · Netto1 l18,00 kr18,00 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Æblejuice i brik, First Price hos Wolt Market koster 17.50 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 28. april 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 156 dage. Gennemsnitsprisen for Æblejuice i brik, First Price hos Wolt Market er 17.50 kr og varierer fra 17.50 kr til 17.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 156 dage har Goma registreret prisdata for Æblejuice i brik, First Price hos Wolt Market i 161 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 161 prisregistreringer har Æblejuice i brik, First Price aldrig været markeret som tilbud hos Wolt Market.
Æblejuice i brik, First Price kan købes hos Wolt Market til 18 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 55 alternativer tilgængelige på tværs af 11 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.