
Min Købmand
Yellow Chips
Gb Chips Salted Øko
125 g
Tilbuddet udløber i dag
120,00 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi502 kcalFedt30 gSukker0,7 gProtein6,4 g
| Energi | 502 kcal |
|---|---|
| Fedt | 30 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2,5 g |
| Kulhydrat | 49 g |
| - heraf sukkerarter | 0,7 g |
| Protein | 6,4 g |
| Salt | 1,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 54,9%
- Kulhydrat
- 39,9%
- Protein
- 5,2%
IngredienserVis mereVis mindre
69% økologiske kartofler, økologisk solsikkeolie, 1,2% havsalt.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Gb Chips Salted Øko · Min Købmand125 g15,00 kr120,00 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Chips m. salt · Bilka125 g8,95 kr71,60 kr/kg
- Chips m. salt · Føtex125 g9,75 kr78,00 kr/kg
- Original chips m. salt · Bilka165 g13,00 kr78,79 kr/kg
- TAFFEL CHIPS ORIGINAL 165 G · 365discount165 g14,00 kr84,85 kr/kg
- Chips m. havsalt · Bilka150 g14,00 kr93,33 kr/kg
- Chips m. salt · Føtex185 g14,00 kr75,68 kr/kg
- Chips m. havsalt · Føtex150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- Kims Crunch Cut Læsø Salt · MENY160 g15,00 kr93,75 kr/kg
- Gestus Chips Havsalt · Min Købmand175 g15,00 kr85,71 kr/kg
- Grove chips m. havsalt · Netto175 g15,00 kr85,71 kr/kg
- Chips m. salt · Bilka185 g20,00 kr108,11 kr/kg
- Chips m. Læsø sydesalt · Føtex160 g20,00 kr125,00 kr/kg
- Gestus Chips Havsalt · MENY175 g22,95 kr131,14 kr/kg
- Gestus Chips Havsalt · Spar175 g22,95 kr131,14 kr/kg
- Chips m. salt øko. · Nemlig125 g23,25 kr186,00 kr/kg
- Original chips m. salt · Netto165 g24,95 kr151,21 kr/kg
- Chips Original · Nemlig165 g26,33 kr159,58 kr/kg
- Atacamasalt Chips · MENY150 g29,95 kr199,67 kr/kg
- Kims Mini Originaler 6x25g · Min Købmand150 g29,95 kr199,67 kr/kg
- Kims Crunch Cut Læsø Salt · Min Købmand160 g29,95 kr187,19 kr/kg
- Kims Crunch Cut Læsø Salt · Spar160 g29,95 kr187,19 kr/kg
- Havsalt Chips · Spar150 g29,95 kr199,67 kr/kg
- Chips m. Læsø sydesalt · Bilka160 g29,98 kr187,38 kr/kg
- Mini originaler chipsposer · Føtex150 g29,98 kr199,87 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Gb Chips Salted Øko hos Min Købmand koster typisk 22.25 kr, men er lige nu på tilbud til 15.00 kr, hvilket giver en besparelse på 33%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 15. juli 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 78 dage. Gennemsnitsprisen for Gb Chips Salted Øko hos Min Købmand er 15.00 kr og varierer fra 12.00 kr til 22.25 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 78 dage har Goma registreret prisdata for Gb Chips Salted Øko hos Min Købmand i 26 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 33% af tiden. Ud af de 26 prisregistreringer har Gb Chips Salted Øko været markeret som tilbud 22 dage hos Min Købmand, hvilket betyder, at varen er på tilbud 85% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 78 dage kan vi se følgende mønstre: Gb Chips Salted Øko har været på tilbud hos Min Købmand i august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 48 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 48 dage og forventes at slutte om 0 dage (torsdag). Gb Chips Salted Øko er ofte på tilbud (85% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.