
MENY
Orkla Snacks Edi
Kims Crunch Cut Læsø Salt
160 g
Tilbuddet udløber i dag
93,75 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi528 kcalFedt31 gSukker0,4 gProtein5,4 g
| Energi | 2.201 kJ / 528 kcal |
|---|---|
| Fedt | 31 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2,6 g |
| Kulhydrat | 54 g |
| - heraf sukkerarter | 0,4 g |
| Protein | 5,4 g |
| Salt | 1,7 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 54%
- Kulhydrat
- 41,8%
- Protein
- 4,2%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: 67% kartofler, 31% solsikkeolie, salt, 0,5% Læsø Sydesalt. Allergener EU(2003/89/EC) Fri for: Glutenholdigt korn, Krebsdyr, Æg, Fisk, Jordnødder/peanuts, Soja, Mælk, Nødder, Selleri, Sennep, Sesamfrø, Svovldioxid og sulfitter, Lupin, Bløddyr
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Kims Crunch Cut Læsø Salt · MENY160 g15,00 kr93,75 kr/kg
- Chips m. Læsø sydesalt · Føtex160 g20,00 kr125,00 kr/kg
- Kims Crunch Cut Læsø Salt · Min Købmand160 g29,95 kr187,19 kr/kg
- Kims Crunch Cut Læsø Salt · Spar160 g29,95 kr187,19 kr/kg
- Chips m. Læsø sydesalt · Bilka160 g29,98 kr187,38 kr/kg
- Chips m. Læsø sydesalt, KiMs · Wolt Market160 g32,95 kr205,94 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Chips m. salt · Bilka125 g8,95 kr71,60 kr/kg
- Chips m. salt · Føtex125 g9,75 kr78,00 kr/kg
- Original chips m. salt · Bilka165 g13,00 kr78,79 kr/kg
- TAFFEL CHIPS ORIGINAL 165 G · 365discount165 g14,00 kr84,85 kr/kg
- Chips m. havsalt · Bilka150 g14,00 kr93,33 kr/kg
- Chips m. salt · Føtex185 g14,00 kr75,68 kr/kg
- Chips m. havsalt · Føtex150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- Gb Chips Salted Øko · Min Købmand125 g15,00 kr120,00 kr/kg
- Gestus Chips Havsalt · Min Købmand175 g15,00 kr85,71 kr/kg
- Grove chips m. havsalt · Netto175 g15,00 kr85,71 kr/kg
- Chips m. salt · Bilka185 g20,00 kr108,11 kr/kg
- Gestus Chips Havsalt · MENY175 g22,95 kr131,14 kr/kg
- Gestus Chips Havsalt · Spar175 g22,95 kr131,14 kr/kg
- Chips m. salt øko. · Nemlig125 g23,25 kr186,00 kr/kg
- Original chips m. salt · Netto165 g24,95 kr151,21 kr/kg
- Chips Original · Nemlig165 g26,33 kr159,58 kr/kg
- Atacamasalt Chips · MENY150 g29,95 kr199,67 kr/kg
- Kims Mini Originaler 6x25g · Min Købmand150 g29,95 kr199,67 kr/kg
- Havsalt Chips · Spar150 g29,95 kr199,67 kr/kg
- Mini originaler chipsposer · Føtex150 g29,98 kr199,87 kr/kg
- Chips m. salt · Nemlig175 g31,50 kr180,00 kr/kg
- Chips m. salt glutenfri · Bilka170 g36,50 kr214,71 kr/kg
- Chips m. salt glutenfri · Føtex170 g36,50 kr214,71 kr/kg
- Kims +50% Havsalt Chips · MENY255 g39,95 kr156,67 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Kims Crunch Cut Læsø Salt hos MENY koster typisk 31.95 kr, men er lige nu på tilbud til 15.00 kr, hvilket giver en besparelse på 53%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 30. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 458 dage. Gennemsnitsprisen for Kims Crunch Cut Læsø Salt hos MENY er 24.03 kr og varierer fra 11.95 kr til 29.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 458 dage har Goma registreret prisdata for Kims Crunch Cut Læsø Salt hos MENY i 424 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 93% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Kims Crunch Cut Læsø Salt været markeret som tilbud 141 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 39% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 458 dage kan vi se følgende mønstre: Kims Crunch Cut Læsø Salt har været på tilbud hos MENY i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 7 dage og forventes at slutte om 0 dage (torsdag). Der går typisk 13 dage mellem hver tilbudsperiode. Kims Crunch Cut Læsø Salt er ofte på tilbud (39% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.