
Min Købmand
Atria Danmark
3-stjerne Kødpølse Bordpak
125 g
167,60 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi222 kcalFedt19 gSukker0,5 gProtein12 g
| Energi | 921 kJ / 222 kcal |
|---|---|
| Fedt | 19 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 7,5 g |
| Kulhydrat | 0,8 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Protein | 12 g |
| Salt | 2,3 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 77%
- Kulhydrat
- 1,4%
- Protein
- 21,6%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Grisekød 66%, vand, løg, SOYAprotein, salt, fibre fra hvedestrå (glutenfri), surhedsregulerende midler (E 261, E 326), stabilisator (E 451), dextrose, krydderier og krydderiekstrakter, antioxidant (E 301), maltodextrin, konserveringsstof (E 250). Kogt.
Allergener
Soya
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- 3-stjerne Kødpølse Bordpak · MENY125 g9,95 kr79,60 kr/kg
- KØDPØLSE · REMA 1000125 g10,00 kr80,00 kr/kg
- Kødpølse i skiver · Netto125 g10,00 kr80,00 kr/kg
- Kødpølse · Nemlig125 g12,00 kr96,00 kr/kg
- Kødpølse i skiver · Føtex125 g15,00 kr120,00 kr/kg
- Kødpølse i skiver · Bilka125 g19,75 kr158,00 kr/kg
- 3 STJERNET KØDPØLSE 125 G · Kvickly125 g19,95 kr159,60 kr/kg
- 3-stjerne Kødpølse Bordpak · Spar125 g19,95 kr159,60 kr/kg
- 3 STJERNET KØDPØLSE 125 G · SuperBrugsen125 g19,95 kr159,60 kr/kg
- 3-stjerne Kødpølse Bordpak · Min Købmand125 g20,95 kr167,60 kr/kg
- Kødpølse i skiver, 3-stjernet · Wolt Market125 g20,95 kr167,60 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Kødpølse i skiver · Bilka80 g6,00 kr75,00 kr/kg
- 3-stj. Kødpølse 9% · MENY110 g9,95 kr90,45 kr/kg
- Kødpølse i skiver 9% fedt · Netto110 g10,00 kr90,91 kr/kg
- KØDPØLSE I SKIVER · REMA 1000100 g12,95 kr129,50 kr/kg
- Kødpølse i skiver 9% fedt · Føtex110 g15,00 kr136,36 kr/kg
- Kødpølse i skiver 9% fedt · Bilka110 g19,95 kr181,36 kr/kg
- Kødpålæg · Bilka300 g24,95 kr83,17 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
3-stjerne Kødpølse Bordpak hos Min Købmand koster 20.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 2. maj 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 153 dage. Gennemsnitsprisen for 3-stjerne Kødpølse Bordpak hos Min Købmand er 17.06 kr og varierer fra 10.00 kr til 20.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 153 dage har Goma registreret prisdata for 3-stjerne Kødpølse Bordpak hos Min Købmand i 152 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 152 prisregistreringer har 3-stjerne Kødpølse Bordpak været markeret som tilbud 34 dage hos Min Købmand, hvilket betyder, at varen er på tilbud 22% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 153 dage kan vi se følgende mønstre: 3-stjerne Kødpølse Bordpak har været på tilbud hos Min Købmand i juni, juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 11 dage. Der går typisk 35 dage mellem hver tilbudsperiode. 3-stjerne Kødpølse Bordpak er ofte på tilbud (22% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 22 dage siden varen sidst var på tilbud hos Min Købmand, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.