
Min Købmand
Nordthy Biscuits
Fp Mäslibars M/choko/nød
150 g
99,93 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi392 kcalFedt11 gSukker40 gProtein5,1 g
| Energi | 1.650 kJ / 392 kcal |
|---|---|
| Fedt | 11 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 6,5 g |
| Kulhydrat | 67 g |
| - heraf sukkerarter | 40 g |
| Protein | 5,1 g |
| Salt | 0,7 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 25,6%
- Kulhydrat
- 69,2%
- Protein
- 5,3%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Glukosesirup, sukker, 10% ristede JORDNØDDER, rismel, majsflager, flormelis (sukker, kartoffelstivelse), HVEDEMEL, 2% mælkechokoladestykker (sukker, SØDMÆLKSPULVER, kakaosmør*, kakaomasse*, emulgator (322 af SOJA), naturlig vaniljearoma), helt hærdet palmekernefedt**, delvis hærdet palmeolie**, FULDKORNSRUGMEL, majsmel, HAVREMEL, kakaopulver*, BYGMALTEKSTRAKT, vallepulver (af MÆLK), HVEDEKIMFLAGER, salt, HVEDEKLID, salt tilsat jod, SKUMMETMÆLKSPULVER, emulgatorer (E 322 af SOJA, E 476 vegetabilsk), surhedsregulerende middel (E 330), aroma. Mælkechokoladen indeholder mindst 25% kakaotørstof. *Rainforest Alliance certificeret. Læs mere på ra.org.**Certificeret palmeolie.
Allergener
Glutenholdigt korn, Jordnædder/Peanuts, Soya, Mælk, Nødder, Sesamfrø, Hvede (glutenholdigt korn), Havre (glutenholdigt korn), Rug (glutenholdigt korn), Byg (glutenholdigt korn), Hasselnød
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Myslibarer m. mælkechokolade & peanuts, First Price · Wolt Market150 g11,95 kr79,67 kr/kg
- Fp Mäslibars M/choko/nød · Spar150 g13,00 kr86,67 kr/kg
- Fp Mäslibars M/choko/nød · Min Købmand150 g14,99 kr99,93 kr/kg
- F.P. Mœslibars M/choko/nød · MENY150 g17,95 kr119,67 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- CORNY HAVRE CHOCOLATE 50G · 365discount50 g3,65 kr73,00 kr/kg
- CORNY HAVRE BANANA 50G · 365discount50 g3,65 kr73,00 kr/kg
- CORNY HAVRE CRANBERRY/PUMPKIN SEEDS 50G · 365discount50 g3,65 kr73,00 kr/kg
- Müslibar m. mælkechokolade · Føtex45 g5,00 kr111,11 kr/kg
- Müslibar m. saltkaramel · Føtex45 g5,00 kr111,11 kr/kg
- Müslibar m. hvid chokolade og jordbær · Føtex40 g5,00 kr125,00 kr/kg
- Müslibar m. mælkechokolade u. tilsat sukker · Føtex40 g5,00 kr125,00 kr/kg
- Müslibar m. hvid og mørk chokolade · Føtex40 g5,00 kr125,00 kr/kg
- Müslibar m. hvid chokolade · Føtex40 g5,00 kr125,00 kr/kg
- Müslibar m. saltkaramel · Føtex40 g5,00 kr125,00 kr/kg
- Müslibar m. mælkechokolade · Bilka45 g5,10 kr113,33 kr/kg
- Müslibar m. saltkaramel · Bilka45 g5,10 kr113,33 kr/kg
- Müslibar m. mælkechokolade · Nemlig50 g8,50 kr170,00 kr/kg
- Mini M Sli Bar Apricot 15 Gr. · Løvbjerg45 g10,00 kr222,22 kr/kg
- Nordthy Muslibars · Løvbjerg45 g10,00 kr222,22 kr/kg
- Müslibar m. saltet karamel · Nemlig40 g10,95 kr273,75 kr/kg
- Müslibar m. chokolade og kiks · Nemlig40 g10,95 kr273,75 kr/kg
- Müslibar m. mælkechokolade og kokos · Føtex150 g12,00 kr80,00 kr/kg
- Müslibar m. mælkechokolade og saltkaramel · Føtex150 g12,00 kr80,00 kr/kg
- Müslibar m. Brownie · Føtex126 g12,00 kr95,24 kr/kg
- Müslibarer m. skumfidus og chokolade · Føtex132 g12,00 kr90,91 kr/kg
- Müslibar m. mælkechokolade · Føtex150 g12,00 kr80,00 kr/kg
- Müslibar m. mælkechokolade · Nemlig6 stk12,00 kr2,00 kr/stk
- Müslibar m. mørk chokolade · Nemlig6 stk12,00 kr2,00 kr/stk
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Fp Mäslibars M/choko/nød hos Min Købmand koster 14.99 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 2. maj 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 153 dage. Gennemsnitsprisen for Fp Mäslibars M/choko/nød hos Min Købmand er 14.97 kr og varierer fra 14.95 kr til 14.99 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 153 dage har Goma registreret prisdata for Fp Mäslibars M/choko/nød hos Min Købmand i 129 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 84% af tiden. Ud af de 129 prisregistreringer har Fp Mäslibars M/choko/nød aldrig været markeret som tilbud hos Min Købmand.
Fp Mäslibars M/choko/nød kan købes hos Min Købmand til 15 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 79 alternativer tilgængelige på tværs af 9 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.