
Min Købmand
Unilever Danmark
Knorr Persille Sauce 3x20g
60 g
166,67 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi301 kJFedt1,8 gSukker5,1 gProtein4,2 g
| Energi | 301 kJ |
|---|---|
| Fedt | 1,8 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 1,1 g |
| Kulhydrat | 9,4 g |
| - heraf sukkerarter | 5,1 g |
| Kostfibre | 0,5 g |
| Protein | 4,2 g |
| Salt | 0,8 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 22,9%
- Kulhydrat
- 53,3%
- Protein
- 23,8%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: HVEDEMEL/HVETEMEL, salt, persille¹ 4,9%, aroma (indeholder SELLERI), sukker, krydderier/krydder (bl.a. løg/løk¹), gær-/gjærekstrakt. Kan indeholde spor af æg/egg, soja/soya, mælk/melk och sennep. ¹Bæredygtigt/Bærekraftig dyrkede ingredienser.
Allergener
Glutenholdigt korn, Hvede (glutenholdigt korn), Selleri, Æg, Mælk, Soya, Sennep
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Knorr Persille Sauce 3x20g · Min Købmand60 g10,00 kr166,67 kr/kg
- Persillesauce · Bilka60 g26,95 kr449,17 kr/kg
- Persillesauce · Føtex60 g26,95 kr449,17 kr/kg
- Knorr Persille Sauce 3x20g · MENY60 g27,50 kr458,33 kr/kg
- Knorr Persille Sauce 3x20g · Spar60 g27,95 kr465,83 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Knorr Persille Sauce 3x20g hos Min Købmand koster 10.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 5. juli 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 88 dage. Gennemsnitsprisen for Knorr Persille Sauce 3x20g hos Min Købmand er 28.73 kr og varierer fra 10.00 kr til 30.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 88 dage har Goma registreret prisdata for Knorr Persille Sauce 3x20g hos Min Købmand i 88 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 88 prisregistreringer har Knorr Persille Sauce 3x20g aldrig været markeret som tilbud hos Min Købmand.
Knorr Persille Sauce 3x20g kan købes hos Min Købmand til 10 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 4 alternativer tilgængelige på tværs af 4 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.