
Min Købmand
Unilever Danmark
Knorr Sauce Champig 3x36g
108 g
240,28 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi78 kcalFedt4,5 gSukker0,8 gProtein1,7 g
| Energi | 78 kcal |
|---|---|
| Fedt | 4,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2,8 g |
| Kulhydrat | 7,3 g |
| - heraf sukkerarter | 0,8 g |
| Kostfibre | 0,5 g |
| Protein | 1,7 g |
| Salt | 1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 52,9%
- Kulhydrat
- 38,2%
- Protein
- 8,9%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: HVEDEMEL/HVETEMEL, FLØDEPULVER/FLØTEPULVER 19 %, palmefedt, stivelse, champignon/sjampinjong 5,4 %, aromaer, maltodextrin, champignon-/sjampinjongjuicekoncentrat¹, salt, tørret glukosesirup, hydrolyserede majsproteiner, MÆLKEPROTEIN/MELKEPROTEIN, joderet salt/salt tilsatt jod, sukker, løg/løk¹, karamelsirup, krydderier/krydder (gurkemeje, persillerod¹), naturlig aroma, gærekstrakt. Kan indeholde RUG, BYG/BYGG, HAVRE, ÆG/EGG, SOJA/SOYA, SELLERI og SENNEP. ¹Bæredygtigt/Bærekraftig dyrkede ingredienser, læs mere på: www.knorr.dk/les mer på www.knorr.no
Allergener
Æg, Mælk, Glutenholdigt korn, Soya, Selleri, Sennep, Rug (glutenholdigt korn), Byg (glutenholdigt korn), Havre (glutenholdigt korn), Hvede (glutenholdigt korn)
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Knorr Sauce Champig 3x36g · Min Købmand108 g25,95 kr240,28 kr/kg
- Champignonsauce · Bilka108 g26,95 kr249,54 kr/kg
- Champignonsauce · Føtex108 g26,95 kr249,54 kr/kg
- Knorr Sauce Champig 3x36g · MENY108 g27,50 kr254,63 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- SVAMPESAUCE · REMA 1000250 ml15,14 kr60,56 kr/liter
- Svampesauce · Bilka350 ml24,95 kr71,29 kr/liter
- Svampesauce · Netto390 ml24,95 kr63,97 kr/liter
- Jensens Svampesauce · MENY350 ml25,95 kr74,14 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Knorr Sauce Champig 3x36g hos Min Købmand koster 25.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 5. juli 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 88 dage. Gennemsnitsprisen for Knorr Sauce Champig 3x36g hos Min Købmand er 26.88 kr og varierer fra 25.95 kr til 27.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 88 dage har Goma registreret prisdata for Knorr Sauce Champig 3x36g hos Min Købmand i 88 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 88 prisregistreringer har Knorr Sauce Champig 3x36g aldrig været markeret som tilbud hos Min Købmand.
Knorr Sauce Champig 3x36g kan købes hos Min Købmand til 26 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 7 alternativer tilgængelige på tværs af 5 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.