
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi46 kcalFedt0 gSukker11 gProtein0 g
| Energi | 195 kJ / 46 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 11 g |
| - heraf sukkerarter | 11 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 100%
- Protein
- 0%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: vand, saccharose, glukose, syre (citronsyre), kuldioxid, taurin (0,4%), surhedsregulerende midler (natriumcarbonater, magnesiumcarbonater), koffein (0,03%), vitaminer (niacin, pantothensyre, B6, B12), aromaer, farver (karamel, riboflavin).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Energidrik · Netto0.25 l4,00 kr16,00 kr/liter
- Energidrik · Bilka0.25 l4,50 kr18,00 kr/liter
- Energidrik · Føtex0.25 l4,50 kr18,00 kr/liter
- Energidrik · Netto0.25 l10,05 kr40,20 kr/liter
- Energidrik sukkerfri · Netto0.25 l10,05 kr40,20 kr/liter
- RED BULL 25 CL · 365discount25 cl12,00 kr48,00 kr/liter
- Energidrik · Føtex0.25 l13,00 kr52,00 kr/liter
- Energidrik · Bilka0.25 l15,00 kr60,00 kr/liter
- Energidrik · Netto0.25 l15,00 kr60,00 kr/liter
- Red Bull Energy Drink · MENY250 ml16,95 kr67,80 kr/liter
- Red Bull Energy Drink · Spar25 cl16,95 kr67,80 kr/liter
- Red Bull Energy Drink · Min Købmand17,99 kr
- Energidrik 25 cl, Red Bull · Wolt Market250 ml18,95 kr75,80 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- ENERGY ORIGINAL · 365discount50 cl3,65 kr7,30 kr/liter
- X-RAY LEMON/LIME ZERO 50 CL DS · 365discount50 cl3,65 kr7,30 kr/liter
- X-RAY SPORTSSMAG 50 CL DS · 365discount50 cl3,65 kr7,30 kr/liter
- ONE ENERGY · REMA 100025 cl4,00 kr16,00 kr/liter
- ONE ENERGY · REMA 100025 cl4,00 kr16,00 kr/liter
- Energidrik sukkerfri · Bilka0.25 l4,00 kr16,00 kr/liter
- Energidrik sukkerfri · Netto0.25 l4,00 kr16,00 kr/liter
- Energidrik sukkerfri · Føtex0.25 l4,40 kr17,60 kr/liter
- Energidrik, X-ray · Løvbjerg50 cl4,99 kr9,98 kr/liter
- X-Ray Energi Sportssmag · Løvbjerg50 cl4,99 kr9,98 kr/liter
- Energidrik m. colasmag · Bilka0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- Energidrik m. appelsin og lime-smag · Bilka0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- Energidrik · Bilka0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- Energidrik m. lemon-lime · Bilka0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- Energidrik · Føtex0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- Energidrik m. lemon-lime · Føtex0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- ONE GUAVA · REMA 100050 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Blue Breeze · Min Købmand50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Silver Mist U/S · Min Købmand50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Yellow Twist U/S · Min Købmand50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Green Flash · Min Købmand50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Blue Breeze · Spar50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Silver Mist U/S · Spar50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Yellow Twist U/S · Spar50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Red Bull Energy Drink hos Min Købmand koster 17.99 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 2. maj 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 152 dage. Gennemsnitsprisen for Red Bull Energy Drink hos Min Købmand er 15.94 kr og varierer fra 10.00 kr til 17.99 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 152 dage har Goma registreret prisdata for Red Bull Energy Drink hos Min Købmand i 154 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 154 prisregistreringer har Red Bull Energy Drink været markeret som tilbud 43 dage hos Min Købmand, hvilket betyder, at varen er på tilbud 28% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 152 dage kan vi se følgende mønstre: Red Bull Energy Drink har været på tilbud hos Min Købmand i maj, juni, juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 21 dage mellem hver tilbudsperiode. Red Bull Energy Drink er ofte på tilbud (28% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 7 dage siden varen sidst var på tilbud hos Min Købmand, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.