
Nemlig
Pågen
Lingongrova rugbrød
500 g
Tilbuddet udløber søndag
40,00 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi266 kcalFedt3 gSukker9 gProtein8,8 g
| Energi | 1.112 kJ / 266 kcal |
|---|---|
| Fedt | 3 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,3 g |
| Kulhydrat | 47 g |
| - heraf sukkerarter | 9 g |
| Kostfibre | 6,1 g |
| Protein | 8,8 g |
| Salt | 0,8 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 10,8%
- Kulhydrat
- 75,1%
- Protein
- 14,1%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, HVEDEMEL, sigtet RUGMEL, FULDKORNSRUGMEL*, sirup, knækkede RUGKERNER*, surdej baseret på FULDKORNSRUG* og HVEDE (4%), FULDKORNSHVEDEMEL*, malt af BYG, tyttebær (1,5%), røde ribs, rapsolie, skoldet HVEDEMEL, HVEDEKLID, HVEDEGLUTEN, sukker, gær og salt, melbehandlingsmiddel (ascorbinsyre). *Fuldkornsindhold: 23%, tilsvarende 33% af tørvægten.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Lingongrova rugbrød · Nemlig500 g20,00 kr40,00 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Rugbrød m. hørfrø · Bilka500 g10,00 kr20,00 kr/kg
- Rugbrød m. hørfrø · Føtex500 g10,00 kr20,00 kr/kg
- Kohberg Viking rugbrød · Lidl1000 g12,00 kr12,00 kr/kg
- Kernefryd rugbrød øko. · Nemlig700 g14,00 kr20,00 kr/kg
- Signaturbrød Gilleleje Havn 375 g, Schulstad · Wolt Market375 g14,95 kr39,87 kr/kg
- GILLELEJE HAVN · REMA 1000375 g15,00 kr40,00 kr/kg
- GILLELEJE SIGNATUR RUGBRØD 750 G (12) · Kvickly750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- SIGNATUR RUGBRØD FANØ 750 G (9) · Kvickly750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- SIGNATUR RUGBRØD BARBARAS 850 G (9) · Kvickly850 g15,00 kr17,65 kr/kg
- Det Gode Signaturbrød · MENY750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- Signatur Fanø Brød · MENY750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- Signatur Barbaras Brød · MENY850 g15,00 kr17,65 kr/kg
- Kernerugbrød · Netto600 g15,00 kr25,00 kr/kg
- Det Gode Signaturbrød · Spar750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- Signatur Fanø Brød · Spar750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- Signatur Barbaras Brød · Spar850 g15,00 kr17,65 kr/kg
- GILLELEJE SIGNATUR RUGBRØD 750 G (12) · SuperBrugsen750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- SIGNATUR RUGBRØD FANØ 750 G (9) · SuperBrugsen750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- SIGNATUR RUGBRØD BARBARAS 850 G (9) · SuperBrugsen850 g15,00 kr17,65 kr/kg
- Bagernes bedste rugbrød, Kohberg · Løvbjerg390 g15,99 kr41,00 kr/kg
- Solsikkerugbrød, Kohberg · Løvbjerg390 g15,99 kr41,00 kr/kg
- Mesterværk rugbrød, Kohberg · Løvbjerg390 g15,99 kr41,00 kr/kg
- Kohberg Familierugbrød · Løvbjerg390 g15,99 kr41,00 kr/kg
- Smørrebrødet rugbrød, Kohberg · Løvbjerg390 g15,99 kr41,00 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Lingongrova rugbrød hos Nemlig koster typisk 24.75 kr, men er lige nu på tilbud til 20.00 kr, hvilket giver en besparelse på 19%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 467 dage. Gennemsnitsprisen for Lingongrova rugbrød hos Nemlig er 22.67 kr og varierer fra 16.77 kr til 24.75 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 467 dage har Goma registreret prisdata for Lingongrova rugbrød hos Nemlig i 445 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 95% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Lingongrova rugbrød været markeret som tilbud 106 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 29% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 467 dage kan vi se følgende mønstre: Lingongrova rugbrød har været på tilbud hos Nemlig i januar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 3 dage og forventes at slutte om 3 dage (søndag). Der går typisk 18 dage mellem hver tilbudsperiode. Lingongrova rugbrød er ofte på tilbud (29% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.