
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi325 kcalFedt0,1 gSukker0 gProtein0,2 g
| Energi | 1.380 kJ / 325 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,1 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 81 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Kostfibre | 0 g |
| Protein | 0,2 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0,3%
- Kulhydrat
- 99,5%
- Protein
- 0,2%
IngredienserVis mereVis mindre
100% kartoffelstivelse. Opbevaring ved stuetemperatur (20-25˚C).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Kartoffelmel · Nemlig500 g7,95 kr15,90 kr/kg
- KARTOFFELMEL · REMA 1000500 g7,95 kr15,90 kr/kg
- Dansk Kartoffelmel · Wolt Market500 g8,50 kr17,00 kr/kg
- Kartoffelmel · MENY500 g12,95 kr25,90 kr/kg
- Kartoffelmel 500 G · Min Købmand500 g16,95 kr33,90 kr/kg
- Kartoffelmel 500 G · Spar500 g16,95 kr33,90 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Kartoffelmel · Bilka500 g8,25 kr16,50 kr/kg
- Kartoffelmel · Netto500 g8,25 kr16,50 kr/kg
- Kartoffelmel · Føtex500 g8,75 kr17,50 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Kartoffelmel hos Nemlig koster 7.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 467 dage. Gennemsnitsprisen for Kartoffelmel hos Nemlig er 7.95 kr og varierer fra 7.95 kr til 7.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 467 dage har Goma registreret prisdata for Kartoffelmel hos Nemlig i 461 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Kartoffelmel været markeret som tilbud 1 dag hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 0% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 467 dage kan vi se følgende mønstre: Kartoffelmel har været på tilbud hos Nemlig i november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 1 dag. Kartoffelmel er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 318 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig.