Netto
Mamone
Kartoffelmel
500 g
16,50 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi325 kcalFedt0,5 gSukker0 gProtein0,5 g
| Energi | 379 kJ / 325 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 81 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 1,4%
- Kulhydrat
- 98%
- Protein
- 0,6%
IngredienserVis mereVis mindre
kartoffelstivelse
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Kartoffelmel · Netto500 g8,25 kr16,50 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Kartoffelmel · Nemlig500 g7,95 kr15,90 kr/kg
- Kartoffelmel · Bilka500 g8,25 kr16,50 kr/kg
- Dansk Kartoffelmel · Wolt Market500 g8,50 kr17,00 kr/kg
- Kartoffelmel · Føtex500 g8,75 kr17,50 kr/kg
- Kartoffelmel · MENY500 g12,95 kr25,90 kr/kg
- Kartoffelmel 500 G · Min Købmand500 g16,95 kr33,90 kr/kg
- Kartoffelmel 500 G · Spar500 g16,95 kr33,90 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Kartoffelmel hos Netto koster 8.25 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 4. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 516 dage. Gennemsnitsprisen for Kartoffelmel hos Netto er 8.02 kr og varierer fra 7.95 kr til 8.25 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 516 dage har Goma registreret prisdata for Kartoffelmel hos Netto i 512 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Kartoffelmel aldrig været markeret som tilbud hos Netto.
Kartoffelmel kan købes hos Netto til 8 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 7 alternativer tilgængelige på tværs af 7 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.