
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi125 kcalFedt3,1 gSukker2,4 gProtein8,2 g
| Energi | 524 kJ / 125 kcal |
|---|---|
| Fedt | 3,1 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 1,3 g |
| Kulhydrat | 15 g |
| - heraf sukkerarter | 2,4 g |
| Kostfibre | 2,1 g |
| Protein | 8,2 g |
| Salt | 0,6 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 23,1%
- Kulhydrat
- 49,7%
- Protein
- 27,2%
IngredienserVis mereVis mindre
Lasagnepasta (68%) (FULDKORNSDURUMHVEDEMEL). Saucemix 32%: Tomatpuré 31%, stivelse, HVEDEMEL, jodberiget salt, sukker, gærekstrakt, majsolie, hydrolyserede majsproteiner, krydderier (bl.a. hvidløg 0,9%, paprika), kaliumchlorid, aromaer, salt, løg, krydderurter (oregano, basilikum 0,1%), glukosesirup, gulerod, RODSELLERI, røgaroma farvestof (paprikaekstrakt), syre (citronsyre). Kan indeholde spor af rug, byg, havre, æg, soja, mælk og sennep. Opbevaring: Tørt og ved stuetemperatur. Emballagesortering: Emballage som papir og poser som restaffald.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- ITALIAN LASAGNE · REMA 1000262 g19,95 kr76,15 kr/kg
- Lasagne kit · Nemlig262 g19,95 kr76,15 kr/kg
- Dinner Kit lasagne · Bilka262 g22,00 kr83,97 kr/kg
- KNORR MK LASAGNE 262 G · Kvickly262 g22,00 kr83,97 kr/kg
- KNORR MK LASAGNE 262 G · SuperBrugsen262 g22,00 kr83,97 kr/kg
- Dinner Kit lasagne · Føtex262 g24,00 kr91,60 kr/kg
- Knorr Lasagne · MENY262 g24,00 kr91,60 kr/kg
- Knorr Lasagne · Min Købmand262 g24,00 kr91,60 kr/kg
- Knorr Lasagne · Spar262 g26,00 kr99,24 kr/kg
- Dinner Kit lasagne · Netto262 g34,95 kr133,40 kr/kg
- Dinner Kit Lasagne, Knorr, · Wolt Market262 g35,50 kr135,50 kr/kg
- Fuldkornslasagne · Nemlig265 g36,75 kr138,68 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Dinner Kit fuldkornslasagne · Føtex265 g34,95 kr131,89 kr/kg
- Knorr Lasagne, Fuldkorn · Min Købmand265 g34,95 kr131,89 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Fuldkornslasagne hos Nemlig koster 36.75 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 468 dage. Gennemsnitsprisen for Fuldkornslasagne hos Nemlig er 33.22 kr og varierer fra 16.98 kr til 36.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 468 dage har Goma registreret prisdata for Fuldkornslasagne hos Nemlig i 431 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 92% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Fuldkornslasagne været markeret som tilbud 88 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 24% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 468 dage kan vi se følgende mønstre: Fuldkornslasagne har været på tilbud hos Nemlig i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 24 dage mellem hver tilbudsperiode. Fuldkornslasagne er ofte på tilbud (24% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 19 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig.