
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi353 kcalFedt1,1 gSukker0,5 gProtein7,4 g
| Energi | 1.475 kJ / 353 kcal |
|---|---|
| Fedt | 1,1 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,3 g |
| Kulhydrat | 77 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Protein | 7,4 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 2,8%
- Kulhydrat
- 88,6%
- Protein
- 8,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Polerede grødris. Kan indeholde spor af hvede, rug, byg, havre, nødder og jordnødder.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Minutris · Bilka360 g29,95 kr83,19 kr/kg
- Minutris · Føtex360 g29,95 kr83,19 kr/kg
- Minutris · Nemlig360 g31,50 kr87,50 kr/kg
- Pama Minutris 360G · MENY360 g31,95 kr88,75 kr/kg
- Pama Minutris 360G · Min Købmand360 g32,95 kr91,53 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- KOGEPOSE RIS · REMA 1000500 g7,95 kr15,90 kr/kg
- Fp Kogepose Ris · MENY500 g7,95 kr15,90 kr/kg
- Løse ris i kogepose · Nemlig500 g7,95 kr15,90 kr/kg
- Langkornede ris i kogepose · Bilka500 g8,00 kr16,00 kr/kg
- Langkornede ris i kogepose · Føtex500 g8,00 kr16,00 kr/kg
- Ris Kogepose parboiled, First Price · Wolt Market500 g8,50 kr17,00 kr/kg
- Parboiled ris i kogepose · Nemlig500 g8,60 kr17,20 kr/kg
- Fp Kogepose Ris · Min Købmand500 g8,75 kr17,50 kr/kg
- Parboiled ris i kogepose · Netto500 g8,75 kr17,50 kr/kg
- Fp Kogepose Ris · Spar500 g8,75 kr17,50 kr/kg
- Fp Parb.kogeposeris · Spar500 g8,75 kr17,50 kr/kg
- Fp Kogeposeris Parboiled · Min Købmand500 g12,50 kr25,00 kr/kg
- Langkornede ris i kogepose øko · Bilka500 g13,75 kr27,50 kr/kg
- Langkornede ris i kogepose øko · Føtex500 g13,75 kr27,50 kr/kg
- Parboiled ris i kogepose · Netto1 kg13,75 kr13,75 kr/kg
- Fp Parb.kogeposeris · MENY500 g16,95 kr33,90 kr/kg
- Gestus Kogeps.fuldk.ris · Spar500 g19,95 kr39,90 kr/kg
- Gestus Kogeps. Basmati Ris · MENY500 g20,95 kr41,90 kr/kg
- Gestus Kogeps. Basmati Ris · Spar500 g21,95 kr43,90 kr/kg
- Gestus Kogeps. Jasmin Ris · Spar500 g21,95 kr43,90 kr/kg
- Uncle B. Kogeps Ris Longgr · Spar500 g22,00 kr44,00 kr/kg
- Bens Original Jasmin Ris · Spar500 g22,00 kr44,00 kr/kg
- Gestus Kogeps.fuldk.ris · MENY500 g22,95 kr45,90 kr/kg
- Gestus Kogeps. Jasmin Ris · MENY500 g22,95 kr45,90 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Minutris hos Nemlig koster 31.50 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 27. september 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 370 dage. Gennemsnitsprisen for Minutris hos Nemlig er 30.52 kr og varierer fra 29.95 kr til 46.97 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 370 dage har Goma registreret prisdata for Minutris hos Nemlig i 370 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Minutris aldrig været markeret som tilbud hos Nemlig.
Minutris kan købes hos Nemlig til 32 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 40 alternativer tilgængelige på tværs af 9 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.