Føtex
Pama
Minutris
360 g
83,19 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi353 kcalFedt1,1 gSukker0,5 gProtein7,4 g
| Energi | 1.475 kJ / 353 kcal |
|---|---|
| Fedt | 1,1 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,3 g |
| Kulhydrat | 77 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Protein | 7,4 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 2,8%
- Kulhydrat
- 88,6%
- Protein
- 8,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Polerede grødris. Kan indeholde spor af hvede, rug, byg, havre, nødder og jordnødder.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Minutris · Føtex360 g29,95 kr83,19 kr/kg
- Minutris · Bilka360 g29,95 kr83,19 kr/kg
- Minutris · Nemlig360 g31,50 kr87,50 kr/kg
- Pama Minutris 360G · MENY360 g31,95 kr88,75 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Grødris · Netto500 g6,75 kr13,50 kr/kg
- Grødris · Nemlig1 kg13,08 kr13,08 kr/kg
- Grødris · Bilka1 kg13,50 kr13,50 kr/kg
- Grødris · Føtex1 kg13,50 kr13,50 kr/kg
- Grødris · Bilka1000 g18,25 kr18,25 kr/kg
- Grødris · Føtex1000 g18,25 kr18,25 kr/kg
- Fp Grød Ris · MENY1000 g19,95 kr19,95 kr/kg
- Grødris · Nemlig450 g21,75 kr48,33 kr/kg
- Grødris øko · Netto500 g22,00 kr44,00 kr/kg
- Fp Grød Ris · Spar1 kg25,95 kr25,95 kr/kg
- Grødris · Bilka450 g26,16 kr58,13 kr/kg
- Grødris · Føtex450 g26,16 kr58,13 kr/kg
- Grødris · Netto450 g26,16 kr58,13 kr/kg
- Fp Grød Ris · Min Købmand1 kg26,99 kr26,99 kr/kg
- Grødris · Nemlig450 g27,50 kr61,11 kr/kg
- Pama Grødris 450G · Min Købmand450 g30,14 kr66,98 kr/kg
- Pama Grødris 450G · MENY450 g31,14 kr69,20 kr/kg
- Grødris, Pama · Wolt Market450 g31,95 kr71,00 kr/kg
- Grødris øko · Bilka1 kg32,00 kr32,00 kr/kg
- Grødris øko · Føtex1 kg32,00 kr32,00 kr/kg
- Pama Grødris 450G · Spar450 g32,95 kr73,22 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Minutris hos Føtex koster 29.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 24. marts 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 192 dage. Gennemsnitsprisen for Minutris hos Føtex er 29.95 kr og varierer fra 29.95 kr til 29.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 192 dage har Goma registreret prisdata for Minutris hos Føtex i 192 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 192 prisregistreringer har Minutris aldrig været markeret som tilbud hos Føtex.
Minutris kan købes hos Føtex til 30 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 24 alternativer tilgængelige på tværs af 8 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.