Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi355 kcalFedt1,2 gSukker0,5 gProtein7,5 g
| Energi | 1.489 kJ / 355 kcal |
|---|---|
| Fedt | 1,2 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,3 g |
| Kulhydrat | 77 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Kostfibre | 1 g |
| Protein | 7,5 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 3,1%
- Kulhydrat
- 88,3%
- Protein
- 8,6%
IngredienserVis mereVis mindre
Grødris, polerede
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Grødris · Bilka1000 g18,25 kr18,25 kr/kg
- Grødris · Føtex1000 g18,25 kr18,25 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Grødris · Netto500 g6,75 kr13,50 kr/kg
- GRØDRIS · REMA 10001 kg13,08 kr13,08 kr/kg
- Grødris · Nemlig1 kg13,08 kr13,08 kr/kg
- Grødris · Bilka1 kg13,50 kr13,50 kr/kg
- Grødris · Føtex1 kg13,50 kr13,50 kr/kg
- Fp Grød Ris · MENY1000 g19,95 kr19,95 kr/kg
- Grødris · Nemlig450 g21,75 kr48,33 kr/kg
- Grødris øko · Netto500 g22,00 kr44,00 kr/kg
- Fp Grød Ris · Spar1 kg25,95 kr25,95 kr/kg
- Grødris · Bilka450 g26,16 kr58,13 kr/kg
- Grødris · Føtex450 g26,16 kr58,13 kr/kg
- Grødris · Netto450 g26,16 kr58,13 kr/kg
- Fp Grød Ris · Min Købmand1 kg26,99 kr26,99 kr/kg
- Grødris · Nemlig450 g27,50 kr61,11 kr/kg
- Minutris · Bilka360 g29,95 kr83,19 kr/kg
- Minutris · Føtex360 g29,95 kr83,19 kr/kg
- Pama Grødris 450G · Min Købmand450 g30,14 kr66,98 kr/kg
- Pama Grødris 450G · MENY450 g31,14 kr69,20 kr/kg
- Pama Minutris 360G · MENY360 g31,95 kr88,75 kr/kg
- Grødris, Pama · Wolt Market450 g31,95 kr71,00 kr/kg
- Grødris øko · Bilka1 kg32,00 kr32,00 kr/kg
- Grødris øko · Føtex1 kg32,00 kr32,00 kr/kg
- Pama Grødris 450G · Spar450 g32,95 kr73,22 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Grødris hos Bilka koster 18.25 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. oktober 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 345 dage. Gennemsnitsprisen for Grødris hos Bilka er 17.62 kr og varierer fra 12.00 kr til 18.25 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 345 dage har Goma registreret prisdata for Grødris hos Bilka i 318 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 92% af tiden. Ud af de 318 prisregistreringer har Grødris været markeret som tilbud 4 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 1% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 345 dage kan vi se følgende mønstre: Grødris har været på tilbud hos Bilka i april og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 2 dage. Der går typisk 111 dage mellem hver tilbudsperiode. Grødris er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 171 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.