
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi360 kcalFedt0,6 gSukker0,3 gProtein7,5 g
| Energi | 1.510 kJ / 360 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,6 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,1 g |
| Kulhydrat | 78 g |
| - heraf sukkerarter | 0,3 g |
| Protein | 7,5 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 1,6%
- Kulhydrat
- 89,8%
- Protein
- 8,6%
IngredienserVis mereVis mindre
Rundkornede poleret ris.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Grødris · Nemlig450 g21,75 kr48,33 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Grødris · Netto500 g6,75 kr13,50 kr/kg
- GRØDRIS · REMA 10001 kg13,08 kr13,08 kr/kg
- Grødris · Nemlig1 kg13,08 kr13,08 kr/kg
- Grødris · Bilka1 kg13,50 kr13,50 kr/kg
- Grødris · Føtex1 kg13,50 kr13,50 kr/kg
- Grødris · Bilka1000 g18,25 kr18,25 kr/kg
- Grødris · Føtex1000 g18,25 kr18,25 kr/kg
- Fp Grød Ris · MENY1000 g19,95 kr19,95 kr/kg
- Grødris øko · Netto500 g22,00 kr44,00 kr/kg
- Fp Grød Ris · Spar1 kg25,95 kr25,95 kr/kg
- Grødris · Bilka450 g26,16 kr58,13 kr/kg
- Grødris · Føtex450 g26,16 kr58,13 kr/kg
- Grødris · Netto450 g26,16 kr58,13 kr/kg
- Fp Grød Ris · Min Købmand1 kg26,99 kr26,99 kr/kg
- Grødris · Nemlig450 g27,50 kr61,11 kr/kg
- Minutris · Bilka360 g29,95 kr83,19 kr/kg
- Minutris · Føtex360 g29,95 kr83,19 kr/kg
- Pama Grødris 450G · Min Købmand450 g30,14 kr66,98 kr/kg
- Pama Grødris 450G · MENY450 g31,14 kr69,20 kr/kg
- Pama Minutris 360G · MENY360 g31,95 kr88,75 kr/kg
- Grødris, Pama · Wolt Market450 g31,95 kr71,00 kr/kg
- Grødris øko · Bilka1 kg32,00 kr32,00 kr/kg
- Grødris øko · Føtex1 kg32,00 kr32,00 kr/kg
- Pama Grødris 450G · Spar450 g32,95 kr73,22 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Grødris hos Nemlig koster 21.75 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 9. oktober 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 357 dage. Gennemsnitsprisen for Grødris hos Nemlig er 20.27 kr og varierer fra 19.95 kr til 21.75 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 357 dage har Goma registreret prisdata for Grødris hos Nemlig i 351 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 98% af tiden. Ud af de 351 prisregistreringer har Grødris aldrig været markeret som tilbud hos Nemlig.
Grødris kan købes hos Nemlig til 22 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 24 alternativer tilgængelige på tværs af 9 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.