
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi342 kcalFedt1 gSukker0,3 gProtein7,8 g
| Energi | 1.291 kJ / 342 kcal |
|---|---|
| Fedt | 1 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,1 g |
| Kulhydrat | 75 g |
| - heraf sukkerarter | 0,3 g |
| Kostfibre | 2,2 g |
| Protein | 7,8 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 2,6%
- Kulhydrat
- 88,2%
- Protein
- 9,2%
IngredienserVis mereVis mindre
Rundkornede polerede ris*. *EU/ikke-EU.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Grødris · Nemlig1 kg13,08 kr13,08 kr/kg
- GRØDRIS · REMA 10001 kg13,08 kr13,08 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Grødris · Netto500 g6,75 kr13,50 kr/kg
- Grødris · Bilka1 kg13,50 kr13,50 kr/kg
- Grødris · Føtex1 kg13,50 kr13,50 kr/kg
- Grødris · Bilka1000 g18,25 kr18,25 kr/kg
- Grødris · Føtex1000 g18,25 kr18,25 kr/kg
- Fp Grød Ris · MENY1000 g19,95 kr19,95 kr/kg
- Grødris · Nemlig450 g21,75 kr48,33 kr/kg
- Grødris øko · Netto500 g22,00 kr44,00 kr/kg
- Fp Grød Ris · Spar1 kg25,95 kr25,95 kr/kg
- Grødris · Bilka450 g26,16 kr58,13 kr/kg
- Grødris · Føtex450 g26,16 kr58,13 kr/kg
- Grødris · Netto450 g26,16 kr58,13 kr/kg
- Fp Grød Ris · Min Købmand1 kg26,99 kr26,99 kr/kg
- Grødris · Nemlig450 g27,50 kr61,11 kr/kg
- Minutris · Bilka360 g29,95 kr83,19 kr/kg
- Minutris · Føtex360 g29,95 kr83,19 kr/kg
- Pama Grødris 450G · Min Købmand450 g30,14 kr66,98 kr/kg
- Pama Grødris 450G · MENY450 g31,14 kr69,20 kr/kg
- Pama Minutris 360G · MENY360 g31,95 kr88,75 kr/kg
- Grødris, Pama · Wolt Market450 g31,95 kr71,00 kr/kg
- Grødris øko · Bilka1 kg32,00 kr32,00 kr/kg
- Grødris øko · Føtex1 kg32,00 kr32,00 kr/kg
- Pama Grødris 450G · Spar450 g32,95 kr73,22 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Grødris hos Nemlig koster 13.08 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 468 dage. Gennemsnitsprisen for Grødris hos Nemlig er 13.07 kr og varierer fra 12.95 kr til 13.08 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 468 dage har Goma registreret prisdata for Grødris hos Nemlig i 383 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 82% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Grødris været markeret som tilbud 1 dag hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 0% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 468 dage kan vi se følgende mønstre: Grødris har været på tilbud hos Nemlig i november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 1 dag. Grødris er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 319 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig.