
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi362 kcalFedt1 gSukker0,5 gProtein5,8 g
| Energi | 1.513 kJ / 362 kcal |
|---|---|
| Fedt | 1 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,3 g |
| Kulhydrat | 80 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Protein | 5,8 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 2,6%
- Kulhydrat
- 90,9%
- Protein
- 6,6%
IngredienserVis mereVis mindre
Grødris, forkogte i vanddamp. Kan indeholde spor af hvede, rug, byg, havre, nødder og jordnødder.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Grødris · Bilka450 g26,16 kr58,13 kr/kg
- Grødris · Føtex450 g26,16 kr58,13 kr/kg
- Grødris · Netto450 g26,16 kr58,13 kr/kg
- Grødris · Nemlig450 g27,50 kr61,11 kr/kg
- Pama Grødris 450G · Min Købmand450 g30,14 kr66,98 kr/kg
- Pama Grødris 450G · MENY450 g31,14 kr69,20 kr/kg
- Grødris, Pama · Wolt Market450 g31,95 kr71,00 kr/kg
- Pama Grødris 450G · Spar450 g32,95 kr73,22 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Grødris · Netto500 g6,75 kr13,50 kr/kg
- Grødris · Nemlig1 kg13,08 kr13,08 kr/kg
- Grødris · Bilka1 kg13,50 kr13,50 kr/kg
- Grødris · Føtex1 kg13,50 kr13,50 kr/kg
- Grødris · Bilka1000 g18,25 kr18,25 kr/kg
- Grødris · Føtex1000 g18,25 kr18,25 kr/kg
- Fp Grød Ris · MENY1000 g19,95 kr19,95 kr/kg
- Grødris · Nemlig450 g21,75 kr48,33 kr/kg
- Grødris øko · Netto500 g22,00 kr44,00 kr/kg
- Fp Grød Ris · Spar1 kg25,95 kr25,95 kr/kg
- Fp Grød Ris · Min Købmand1 kg26,99 kr26,99 kr/kg
- Minutris · Bilka360 g29,95 kr83,19 kr/kg
- Minutris · Føtex360 g29,95 kr83,19 kr/kg
- Pama Minutris 360G · MENY360 g31,95 kr88,75 kr/kg
- Grødris øko · Bilka1 kg32,00 kr32,00 kr/kg
- Grødris øko · Føtex1 kg32,00 kr32,00 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Grødris hos Nemlig koster 27.50 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 27. september 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 370 dage. Gennemsnitsprisen for Grødris hos Nemlig er 26.54 kr og varierer fra 25.95 kr til 29.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 370 dage har Goma registreret prisdata for Grødris hos Nemlig i 336 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 91% af tiden. Ud af de 336 prisregistreringer har Grødris aldrig været markeret som tilbud hos Nemlig.
Grødris kan købes hos Nemlig til 28 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 23 alternativer tilgængelige på tværs af 8 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.