
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi362 kcalFedt1 gSukker0,5 gProtein5,8 g
| Energi | 1.513 kJ / 362 kcal |
|---|---|
| Fedt | 1 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,3 g |
| Kulhydrat | 80 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Protein | 5,8 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 2,6%
- Kulhydrat
- 90,9%
- Protein
- 6,6%
IngredienserVis mereVis mindre
INGREDIENSER: Polerede grødris. Kan indeholde spor af hvede, rug, byg, havre, nødder og jordnødder.
Allergener
Jordnædder/Peanuts, Nødder, Hvede (glutenholdigt korn), Rug (glutenholdigt korn), Byg (glutenholdigt korn), Havre (glutenholdigt korn), Glutenholdigt korn
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Grødris · Bilka450 g26,16 kr58,13 kr/kg
- Grødris · Føtex450 g26,16 kr58,13 kr/kg
- Grødris · Netto450 g26,16 kr58,13 kr/kg
- Grødris · Nemlig450 g27,50 kr61,11 kr/kg
- Pama Grødris 450G · Min Købmand450 g30,14 kr66,98 kr/kg
- Pama Grødris 450G · MENY450 g31,14 kr69,20 kr/kg
- Grødris, Pama · Wolt Market450 g31,95 kr71,00 kr/kg
- Pama Grødris 450G · Spar450 g32,95 kr73,22 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Grødris · Netto500 g6,75 kr13,50 kr/kg
- GRØDRIS · REMA 10001 kg13,08 kr13,08 kr/kg
- Grødris · Nemlig1 kg13,08 kr13,08 kr/kg
- Grødris · Bilka1 kg13,50 kr13,50 kr/kg
- Grødris · Føtex1 kg13,50 kr13,50 kr/kg
- Grødris · Bilka1000 g18,25 kr18,25 kr/kg
- Grødris · Føtex1000 g18,25 kr18,25 kr/kg
- Fp Grød Ris · MENY1000 g19,95 kr19,95 kr/kg
- Grødris · Nemlig450 g21,75 kr48,33 kr/kg
- Grødris øko · Netto500 g22,00 kr44,00 kr/kg
- Fp Grød Ris · Spar1 kg25,95 kr25,95 kr/kg
- Fp Grød Ris · Min Købmand1 kg26,99 kr26,99 kr/kg
- Minutris · Bilka360 g29,95 kr83,19 kr/kg
- Minutris · Føtex360 g29,95 kr83,19 kr/kg
- Pama Minutris 360G · MENY360 g31,95 kr88,75 kr/kg
- Grødris øko · Bilka1 kg32,00 kr32,00 kr/kg
- Grødris øko · Føtex1 kg32,00 kr32,00 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Pama Grødris 450G hos Spar koster 32.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 23. oktober 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 344 dage. Gennemsnitsprisen for Pama Grødris 450G hos Spar er 31.90 kr og varierer fra 20.00 kr til 32.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 344 dage har Goma registreret prisdata for Pama Grødris 450G hos Spar i 340 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 340 prisregistreringer har Pama Grødris 450G været markeret som tilbud 15 dage hos Spar, hvilket betyder, at varen er på tilbud 4% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 344 dage kan vi se følgende mønstre: Pama Grødris 450G har været på tilbud hos Spar i november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Der går typisk 30 dage mellem hver tilbudsperiode. Pama Grødris 450G er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 287 dage siden varen sidst var på tilbud hos Spar, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.