
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi564 kcalFedt36 gSukker50 gProtein6 g
| Energi | 2.351 kJ / 564 kcal |
|---|---|
| Fedt | 36 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 17 g |
| Kulhydrat | 51 g |
| - heraf sukkerarter | 50 g |
| Kostfibre | 3 g |
| Protein | 6 g |
| Salt | 0,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 58,7%
- Kulhydrat
- 37%
- Protein
- 4,3%
IngredienserVis mereVis mindre
Sukker, kakaosmør, HASSELNØDDER, kakaomasse, vallepulver (fra MÆLK), SKUMMETMÆLKSPULVER, SMØROLIE, valleprodukt (fra MÆLK), emulgator (SOJALECITHINER), aroma. Mindst 30% kakaotørstof. Kan indeholde spor af andre nødder og hvede.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Chokolade m. hakkede nødder · Nemlig160 g31,91 kr199,44 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- TOMS GULD BARRE HVID NOUGAT/MANDLER 45 G · 365discount45 g8,00 kr177,78 kr/kg
- Guld Barre Hvid Nougat & Mandler · Bilka45 g10,00 kr222,22 kr/kg
- Guld Barre Hvid Nougat/man · Spar45 g11,00 kr244,44 kr/kg
- Mælkechokolade m. peanuts · Bilka90 g12,00 kr133,33 kr/kg
- Mælkechokolade m. hakkede hasselnødder og mandler · Føtex100 g16,00 kr160,00 kr/kg
- RITTERSPORT MÆLK NØD DK KONFEKTURE 100 G · Kvickly100 g16,00 kr160,00 kr/kg
- Guld Barre Hvid Nougat/man · MENY17,95 kr
- Ritter Sport Roasted Peanut · Bilka100 g20,00 kr200,00 kr/kg
- Ritter Sport Pistachio · Føtex100 g20,00 kr200,00 kr/kg
- Mælkechokolade m. cashewnødder · Føtex100 g20,00 kr200,00 kr/kg
- Chokolade m. pistacie · Nemlig100 g22,00 kr220,00 kr/kg
- Ritter Sport Pistachio · Bilka100 g26,95 kr269,50 kr/kg
- Ritter Sport Pistachio · Netto100 g26,95 kr269,50 kr/kg
- Delight Nødder · Bilka75 g29,55 kr394,00 kr/kg
- Delight Nødder · Føtex75 g30,00 kr400,00 kr/kg
- Ferrero Rocher m. macadamia & hasselnød · Bilka90 g33,95 kr377,22 kr/kg
- Ritter Sport Crunchy Duo · Bilka218 g40,00 kr183,49 kr/kg
- Mælkechokolade m. fyld af mandelkakaocreme, karamelcreme og saltede mandler · Føtex300 g80,00 kr266,67 kr/kg
- Fyldte chokolader m. hasselnød · Bilka165 g84,97 kr514,97 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Chokolade m. hakkede nødder hos Nemlig koster 31.91 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 4. september 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 393 dage. Gennemsnitsprisen for Chokolade m. hakkede nødder hos Nemlig er 42.44 kr og varierer fra 31.91 kr til 44.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 393 dage har Goma registreret prisdata for Chokolade m. hakkede nødder hos Nemlig i 383 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 97% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Chokolade m. hakkede nødder været markeret som tilbud 42 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 12% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 393 dage kan vi se følgende mønstre: Chokolade m. hakkede nødder har været på tilbud hos Nemlig i februar, marts, april, maj, juli, september og november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 55 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 12 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.