
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi577 kcalFedt41 gSukker37 gProtein8,4 g
| Energi | 2.395 kJ / 577 kcal |
|---|---|
| Fedt | 41 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 16 g |
| Kulhydrat | 39 g |
| - heraf sukkerarter | 37 g |
| Protein | 8,4 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 66,1%
- Kulhydrat
- 27,9%
- Protein
- 6%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: sukker, kakaomasse, HASSELNØDDER, kakaosmør, SMØRfedt, emulgator: SOJAlecitin. Kan indeholde spor af JORDNØDDER, andre NØDDER, GLUTEN, MÆLK og ÆG. Mindst 50% kakaotørstof/kakao i chokoladen.
Allergener
Mælk, Hasselnød, Soya, Jordnædder/Peanuts, Nødder, Glutenholdigt korn, Æg
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Mælkechokolade m. hasselnødder · Føtex100 g14,00 kr140,00 kr/kg
- Mælkechokolade med hakkede hasselnødder · Føtex100 g15,95 kr159,50 kr/kg
- RITTERSPORT MÆLK NØD DK KONFEKTURE 100 G · Kvickly100 g16,00 kr160,00 kr/kg
- RITTERSPORT MØRK/NØD · Kvickly100 g16,00 kr160,00 kr/kg
- RITTERSPORT MÆLK NØD DK KONFEKTURE 100 G · SuperBrugsen100 g16,00 kr160,00 kr/kg
- RITTERSPORT MØRK/NØD · SuperBrugsen100 g16,00 kr160,00 kr/kg
- Ritter Sport Hazelnuts · Føtex100 g20,00 kr200,00 kr/kg
- Ritter Sport Dark Whole Hazelnuts · Føtex100 g20,00 kr200,00 kr/kg
- Ritter Sport Whole Hazelnuts · Føtex100 g20,00 kr200,00 kr/kg
- Ritter Sport White Whole Hazelnuts · Føtex100 g20,00 kr200,00 kr/kg
- Mælkechokolade m. cashewnødder · Føtex100 g20,00 kr200,00 kr/kg
- Mørk chokolade hasselnødder · Bilka100 g21,97 kr219,70 kr/kg
- Ritter Sport Mælk Med Nød · MENY100 g22,00 kr220,00 kr/kg
- Ritter Sport Mørk Med Nød · MENY100 g22,00 kr220,00 kr/kg
- Mørk chokolade m. hasselnødder · Nemlig100 g22,00 kr220,00 kr/kg
- Chokolade m. hele hasselnødder · Nemlig100 g22,00 kr220,00 kr/kg
- Mørk chokolade m. hasselnødder · Netto100 g22,00 kr220,00 kr/kg
- Mørk chokolade hasselnødder · Føtex100 g22,97 kr229,70 kr/kg
- Ritter Sport Mælk M/nød · MENY100 g24,95 kr249,50 kr/kg
- Ritter Nut Mørk Hasselnød · Spar100 g26,95 kr269,50 kr/kg
- MØRK MED HEL NØD · REMA 1000100 g26,95 kr269,50 kr/kg
- MÆLK MED HEL NØD · REMA 1000100 g26,95 kr269,50 kr/kg
- Ritter Sport Hazelnuts · Bilka100 g26,95 kr269,50 kr/kg
- Ritter Sport Dark Whole Hazelnuts · Bilka100 g26,95 kr269,50 kr/kg
- Ritter Sport White Whole Hazelnuts · Bilka100 g26,95 kr269,50 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Whole Hazelnuts mørk chokoladebar · Bilka35 g15,00 kr428,57 kr/kg
- Ritter Sport Crunchy Hazelnut · Føtex75 g20,00 kr266,67 kr/kg
- Ritter Sport Crunchy Hazelnut · Bilka75 g27,95 kr372,67 kr/kg
- Nick's dark chocolate almond sea salt · Bilka75 g29,95 kr399,33 kr/kg
- Ferrero Rocher 70% chokolade hazelnut · Føtex90 g33,95 kr377,22 kr/kg
- Mørk chokolade 43% kakao m. hasselnødder · Bilka150 g52,00 kr346,67 kr/kg
- Mørk chokolade 43% kakao m. hasselnødder · Føtex150 g52,00 kr346,67 kr/kg
- Mørk chokoladebar m. ristede mandler, Venchi · Wolt Market95 g55,95 kr588,95 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Ritter Nut Mørk Hasselnød hos Spar koster 26.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 18. november 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 318 dage. Gennemsnitsprisen for Ritter Nut Mørk Hasselnød hos Spar er 25.48 kr og varierer fra 18.00 kr til 27.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 318 dage har Goma registreret prisdata for Ritter Nut Mørk Hasselnød hos Spar i 227 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 71% af tiden. Ud af de 227 prisregistreringer har Ritter Nut Mørk Hasselnød været markeret som tilbud 51 dage hos Spar, hvilket betyder, at varen er på tilbud 22% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 318 dage kan vi se følgende mønstre: Ritter Nut Mørk Hasselnød har været på tilbud hos Spar i januar, marts, maj, juni, juli, august, september, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 39 dage mellem hver tilbudsperiode. Ritter Nut Mørk Hasselnød er ofte på tilbud (22% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 8 dage siden varen sidst var på tilbud hos Spar, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.