
MENY
Dk Konfekture Ks
Ritter Sport Mælk Med Nød
100 g
Tilbuddet udløber i dag
220,00 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi576 kcalFedt39 gSukker44 gProtein8,6 g
| Energi | 2.397 kJ / 576 kcal |
|---|---|
| Fedt | 39 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 16 g |
| Kulhydrat | 46 g |
| - heraf sukkerarter | 44 g |
| Protein | 8,6 g |
| Salt | 0,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 61,6%
- Kulhydrat
- 32,3%
- Protein
- 6%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: sukker, HASSELNØDDER, kakaosmør, kakaomasse, sødMÆLKspulver, MÆLKesukker, skummetMÆLKspulver, SMØRfedt, emulgator: SOJAlecitin, Bourbon Vanijlextrakt. Kan indeholde spor af JORDNØDDER, andre NØDDER, GLUTEN og ÆG. Mindst 30% kakaotørstof i chokoladen. Allergener EU(2003/89/EC) Indeholder: Soja, SH, Nødder, Mælk Kan indeholde: Jordnødder/peanuts, Glutenholdigt korn, Æg
Allergener
Soya, Hasselnød, Nødder, Jordnædder/Peanuts, Glutenholdigt korn, Æg, Mælk
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Mælkechokolade m. hasselnødder · Føtex100 g14,00 kr140,00 kr/kg
- Mælkechokolade med hakkede hasselnødder · Føtex100 g15,95 kr159,50 kr/kg
- RITTERSPORT MÆLK NØD DK KONFEKTURE 100 G · Kvickly100 g16,00 kr160,00 kr/kg
- RITTERSPORT MÆLK NØD DK KONFEKTURE 100 G · SuperBrugsen100 g16,00 kr160,00 kr/kg
- Ritter Sport Hazelnuts · Føtex100 g20,00 kr200,00 kr/kg
- Ritter Sport Whole Hazelnuts · Føtex100 g20,00 kr200,00 kr/kg
- Mælkechokolade m. cashewnødder · Føtex100 g20,00 kr200,00 kr/kg
- Ritter Sport Mælk Med Nød · MENY100 g22,00 kr220,00 kr/kg
- Chokolade m. hele hasselnødder · Nemlig100 g22,00 kr220,00 kr/kg
- Ritter Sport Mælk M/nød · MENY100 g24,95 kr249,50 kr/kg
- MÆLK MED HEL NØD · REMA 1000100 g26,95 kr269,50 kr/kg
- Ritter Sport Hazelnuts · Bilka100 g26,95 kr269,50 kr/kg
- Ritter Sport Mælk Hak. Nød · Min Købmand26,95 kr
- Ritter Sport Whole Hazelnuts · Netto100 g26,95 kr269,50 kr/kg
- Ritter Sport Mælk Hak. Nød · Spar100 g26,95 kr269,50 kr/kg
- Ritter Sport Mælk Med Nød · Spar100 g26,95 kr269,50 kr/kg
- Ritter Nut Mørk Hasselnød · Spar100 g26,95 kr269,50 kr/kg
- Ritter Nut Mælk Hasselnød · Min Købmand27,95 kr
- Chokolade m. hasselnød, Ritter sport · Wolt Market100 g28,95 kr289,50 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Schweizernöt · Bilka24 g8,00 kr333,33 kr/kg
- Schweizernöt · Føtex24 g8,00 kr333,33 kr/kg
- Whole Hazelnuts lys chokoladebar · Bilka35 g15,00 kr428,57 kr/kg
- Mælkechokolade m. hasselnødder · Nemlig100 g22,00 kr220,00 kr/kg
- Schweizernöt mælkechokolade · Netto90 g23,95 kr266,11 kr/kg
- Schweizernöt mælkechokolade · Bilka90 g24,95 kr277,22 kr/kg
- Ferrero Rocher original · Bilka90 g25,00 kr277,78 kr/kg
- Ferrero Rocher original · Føtex90 g25,00 kr277,78 kr/kg
- Ritter Sport Whole Hazelnuts · Bilka100 g26,95 kr269,50 kr/kg
- Tony's Chocolonely hasselnød · Bilka180 g49,97 kr277,61 kr/kg
- Tony's Chocolonely hasselnød · Føtex180 g49,97 kr277,61 kr/kg
- Ragusa Jubile' · Spar100 g51,20 kr512,00 kr/kg
- Mælkechokolade m. hasselnødder · Bilka150 g52,00 kr346,67 kr/kg
- Mælkechokolade m. hasselnødder · Føtex150 g52,00 kr346,67 kr/kg
- Big Taste Nutty Choco Wafer chokoladeplade · Føtex270 g79,01 kr292,63 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Ritter Sport Mælk Med Nød hos MENY koster typisk 27.95 kr, men er lige nu på tilbud til 22.00 kr, hvilket giver en besparelse på 21%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 30. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 458 dage. Gennemsnitsprisen for Ritter Sport Mælk Med Nød hos MENY er 25.64 kr og varierer fra 19.95 kr til 28.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 458 dage har Goma registreret prisdata for Ritter Sport Mælk Med Nød hos MENY i 431 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 94% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Ritter Sport Mælk Med Nød været markeret som tilbud 86 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 24% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 458 dage kan vi se følgende mønstre: Ritter Sport Mælk Med Nød har været på tilbud hos MENY i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 7 dage og forventes at slutte om 0 dage (torsdag). Der går typisk 28 dage mellem hver tilbudsperiode. Ritter Sport Mælk Med Nød er ofte på tilbud (24% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.