
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi576 kcalFedt39 gSukker44 gProtein8,6 g
| Energi | 2.397 kJ / 576 kcal |
|---|---|
| Fedt | 39 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 16 g |
| Kulhydrat | 46 g |
| - heraf sukkerarter | 44 g |
| Protein | 8,6 g |
| Salt | 0,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 61,6%
- Kulhydrat
- 32,3%
- Protein
- 6%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: sukker, HASSELNØDDER, kakaosmør, kakaomasse, sødMÆLKspulver, MÆLKesukker, skummetMÆLKspulver, SMØRfedt, emulgator: SOJAlecitin, Bourbon Vanijlextrakt. Kan indeholde spor af JORDNØDDER, andre NØDDER, GLUTEN og ÆG. Mindst 30% kakaotørstof i chokoladen.
Allergener
Soya, Hasselnød, Nødder, Jordnædder/Peanuts, Glutenholdigt korn, Æg, Mælk
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Mælkechokolade m. hasselnødder · Føtex100 g14,00 kr140,00 kr/kg
- Mælkechokolade med hakkede hasselnødder · Føtex100 g15,95 kr159,50 kr/kg
- RITTERSPORT MÆLK NØD DK KONFEKTURE 100 G · Kvickly100 g16,00 kr160,00 kr/kg
- RITTERSPORT MÆLK NØD DK KONFEKTURE 100 G · SuperBrugsen100 g16,00 kr160,00 kr/kg
- Ritter Sport Hazelnuts · Føtex100 g20,00 kr200,00 kr/kg
- Ritter Sport Whole Hazelnuts · Føtex100 g20,00 kr200,00 kr/kg
- Mælkechokolade m. cashewnødder · Føtex100 g20,00 kr200,00 kr/kg
- Ritter Sport Mælk Med Nød · MENY100 g22,00 kr220,00 kr/kg
- Chokolade m. hele hasselnødder · Nemlig100 g22,00 kr220,00 kr/kg
- Ritter Sport Mælk M/nød · MENY100 g24,95 kr249,50 kr/kg
- Ritter Sport Mælk Med Nød · Spar100 g26,95 kr269,50 kr/kg
- MÆLK MED HEL NØD · REMA 1000100 g26,95 kr269,50 kr/kg
- Ritter Sport Hazelnuts · Bilka100 g26,95 kr269,50 kr/kg
- Ritter Sport Mælk Hak. Nød · Min Købmand26,95 kr
- Ritter Sport Whole Hazelnuts · Netto100 g26,95 kr269,50 kr/kg
- Ritter Sport Mælk Hak. Nød · Spar100 g26,95 kr269,50 kr/kg
- Ritter Nut Mørk Hasselnød · Spar100 g26,95 kr269,50 kr/kg
- Ritter Nut Mælk Hasselnød · Min Købmand27,95 kr
- Chokolade m. hasselnød, Ritter sport · Wolt Market100 g28,95 kr289,50 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Schweizernöt · Bilka43 g14,95 kr347,67 kr/kg
- Mælkechokolade m. nødder · Netto100 g16,00 kr160,00 kr/kg
- Helnöt mælkechokolade · Bilka160 g26,00 kr162,50 kr/kg
- Chokolade m. hele nødder · Nemlig160 g44,95 kr280,94 kr/kg
- Marabou Helnød · Spar160 g49,95 kr312,19 kr/kg
- Swiss Premium Chocolate mælkechokolade m. hasselnødder · Bilka300 g89,00 kr296,67 kr/kg
- Swiss Premium Chocolate mælkechokolade m. hasselnødder · Føtex300 g89,00 kr296,67 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Ritter Sport Mælk Med Nød hos Spar koster 26.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 455 dage. Gennemsnitsprisen for Ritter Sport Mælk Med Nød hos Spar er 25.82 kr og varierer fra 18.00 kr til 27.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 455 dage har Goma registreret prisdata for Ritter Sport Mælk Med Nød hos Spar i 443 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 97% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Ritter Sport Mælk Med Nød været markeret som tilbud 79 dage hos Spar, hvilket betyder, at varen er på tilbud 22% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 455 dage kan vi se følgende mønstre: Ritter Sport Mælk Med Nød har været på tilbud hos Spar i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 30 dage mellem hver tilbudsperiode. Ritter Sport Mælk Med Nød er ofte på tilbud (22% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 7 dage siden varen sidst var på tilbud hos Spar, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.