
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi3 kcalFedt0 gSukker0 gProtein0 g
| Energi | 16 kJ / 3 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 1 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 100%
- Protein
- 0%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Kulsyreholdigt vand, syre (citronsyre), aromaer, taurin (0,4%), surhedsregulerende middel (natriumcitrater), panax ginseng rodekstrakt (0,08%), sødestoffer (sucralose, acesulfamkalium), konserveringsmidler (sorbinsyre, benzoesyre), koffein (0,03), vitmainer (niacin (b3), riboflavin (b2), b6, b12), farve (anthocyaniner), d-glucuronolacton, guarana-ekstrakt (0,002%), inositol (0,002%).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Energidrik sukkerfri · Bilka0.5 l10,00 kr20,00 kr/liter
- Energidrik sukkerfri · Føtex0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- Energidrik sukkerfri · Føtex0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- Energidrik sukkerfri · Føtex0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- Energidrik sukkerfri · Netto0.5 l14,00 kr28,00 kr/liter
- Monster Absolutely Zero · Spar50 cl17,95 kr35,90 kr/liter
- Monster Absolutely Zero · MENY500 ml19,95 kr39,90 kr/liter
- Monster Absolutely Zero · Min Købmand50 cl19,95 kr39,90 kr/liter
- Energidrik Absolutely Zero sugar , Monster · Wolt Market500 ml19,95 kr39,90 kr/liter
- Energidrik sukkerfri · Føtex0.5 l20,25 kr40,50 kr/liter
- Energidrik sukkerfri · Føtex0.5 l21,25 kr42,50 kr/liter
- Energidrik sukkerfri · Føtex0.5 l22,25 kr44,50 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- ENERGY ORIGINAL · 365discount50 cl3,65 kr7,30 kr/liter
- X-RAY LEMON/LIME ZERO 50 CL DS · 365discount50 cl3,65 kr7,30 kr/liter
- X-RAY SPORTSSMAG 50 CL DS · 365discount50 cl3,65 kr7,30 kr/liter
- ONE ENERGY · REMA 100025 cl4,00 kr16,00 kr/liter
- ONE ENERGY · REMA 100025 cl4,00 kr16,00 kr/liter
- Energidrik sukkerfri · Bilka0.25 l4,00 kr16,00 kr/liter
- Energidrik · Netto0.25 l4,00 kr16,00 kr/liter
- Energidrik sukkerfri · Netto0.25 l4,00 kr16,00 kr/liter
- Energidrik sukkerfri · Føtex0.25 l4,40 kr17,60 kr/liter
- Energidrik · Bilka0.25 l4,50 kr18,00 kr/liter
- Energidrik · Føtex0.25 l4,50 kr18,00 kr/liter
- Energidrik, X-ray · Løvbjerg50 cl4,99 kr9,98 kr/liter
- X-Ray Energi Sportssmag · Løvbjerg50 cl4,99 kr9,98 kr/liter
- Energidrik m. colasmag · Bilka0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- Energidrik m. appelsin og lime-smag · Bilka0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- Energidrik · Bilka0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- Energidrik m. lemon-lime · Bilka0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- Energidrik · Føtex0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- Energidrik m. lemon-lime · Føtex0.5 l5,00 kr10,00 kr/liter
- ONE GUAVA · REMA 100050 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Blue Breeze · Min Købmand50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Silver Mist U/S · Min Købmand50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Yellow Twist U/S · Min Købmand50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
- Powerking Green Flash · Min Købmand50 cl5,95 kr11,90 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Monster Absolutely Zero hos Spar koster 17.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 456 dage. Gennemsnitsprisen for Monster Absolutely Zero hos Spar er 17.17 kr og varierer fra 9.00 kr til 20.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 456 dage har Goma registreret prisdata for Monster Absolutely Zero hos Spar i 446 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 98% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Monster Absolutely Zero været markeret som tilbud 87 dage hos Spar, hvilket betyder, at varen er på tilbud 24% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 456 dage kan vi se følgende mønstre: Monster Absolutely Zero har været på tilbud hos Spar i januar, februar, marts, april, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 12 dage mellem hver tilbudsperiode. Monster Absolutely Zero er ofte på tilbud (24% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 155 dage siden varen sidst var på tilbud hos Spar, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.