
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi350 kcalFedt1,5 gSukker3 gProtein12 g
| Energi | 1.484 kJ / 350 kcal |
|---|---|
| Fedt | 1,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,4 g |
| Kulhydrat | 72 g |
| - heraf sukkerarter | 3 g |
| Protein | 12 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 3,9%
- Kulhydrat
- 82,4%
- Protein
- 13,7%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: 100% DURUMHVEDE.
Allergener
Glutenholdigt korn, Hvede (glutenholdigt korn)
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Gestus Macaroni · Spar500 g19,95 kr39,90 kr/kg
- Gestus Macaroni · MENY500 g19,95 kr39,90 kr/kg
- Gestus Macaroni · Min Købmand500 g19,95 kr39,90 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- XTRA MACARONI 50% DURUM/SOFT 500 G · 365discount500 g3,65 kr7,30 kr/kg
- XTRA MACARONI 50% DURUM/SOFT 500 G · Brugsen500 g5,00 kr10,00 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Gestus Macaroni hos Spar koster 19.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 456 dage. Gennemsnitsprisen for Gestus Macaroni hos Spar er 16.28 kr og varierer fra 10.00 kr til 19.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 456 dage har Goma registreret prisdata for Gestus Macaroni hos Spar i 450 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Gestus Macaroni været markeret som tilbud 62 dage hos Spar, hvilket betyder, at varen er på tilbud 17% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 456 dage kan vi se følgende mønstre: Gestus Macaroni har været på tilbud hos Spar i januar, februar, maj, juni, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 13 dage. Der går typisk 38 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 99 dage siden varen sidst var på tilbud hos Spar, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.