
Spar
Unilever Danmark
Knorr Risret Indisk
255 g
Tilbuddet udløber i dag
101,96 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi124 kcalFedt3 gSukker1,8 gProtein6,6 g
| Energi | 517 kJ / 124 kcal |
|---|---|
| Fedt | 3 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 1,3 g |
| Kulhydrat | 17 g |
| - heraf sukkerarter | 1,8 g |
| Kostfibre | 0,7 g |
| Protein | 6,6 g |
| Salt | 0,7 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 22,2%
- Kulhydrat
- 56%
- Protein
- 21,7%
IngredienserVis mereVis mindre
Ris 78%: Parboiled langkornede ris¹. Kan indeholde/inneholde selleri, æg/egg, mælk/melk, sennep, soja/soya og glutenholdige kornprodukter/glutenholdig korn. Saucemix 22%: Korender, YOGHURTPULVER, salt, ærter/erter¹ 11%, sukker, løg/løk¹, rød peberfrugt/paprika¹ 6%, maltodextrin/maltodekstrin, krydderier/krydder (bl.a.gurkemeje¹, paprika, muskatnød, spidskommen/spisskummen), tomatpurépulver¹, hydrolyserede vegetabilske proteiner, stivelse, kylling, hvidløg/hvitløk¹, palmefedt/palmefett, kaliumchlorid/kaliumklorid, koriander, aroma, ingefær, antioxidant (ekstrakt af rosmarin). Kan indeholde/inneholde selleri, æg/egg, sennep, soja/soya og glutenholdige kornprodukter/glutenholdig korn. ¹ Fra bæredygtigt landbrug/bærekraftig jordbrug,
Allergener
Glutenholdigt korn, Æg, Mælk, Selleri, Sennep, Soya
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Dinner Kit indisk inspireret risret · Bilka256 g22,00 kr85,94 kr/kg
- Dinner Kit indisk inspireret risret · Føtex256 g24,00 kr93,75 kr/kg
- Knorr Risret Indisk · MENY255 g24,00 kr94,12 kr/kg
- Knorr Risret Indisk · Min Købmand255 kg24,00 kr0,09 kr/kg
- Knorr Risret Indisk · Spar255 g26,00 kr101,96 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Dinner Kit orientalsk inspireret risret · Bilka252 g22,00 kr87,30 kr/kg
- KNORR ORIENTALSK RISRET 252 G · Kvickly252 g22,00 kr87,30 kr/kg
- KNORR ORIENTALSK RISRET 252 G · SuperBrugsen252 g22,00 kr87,30 kr/kg
- Dinner Kit orientalsk inspireret risret · Føtex252 g24,00 kr95,24 kr/kg
- Knorr Risret Orientalsk · MENY252 g24,00 kr95,24 kr/kg
- Knorr Risret Orientalsk · Spar252 g26,00 kr103,17 kr/kg
- Orientalsk risret · Nemlig252 g36,75 kr145,83 kr/kg
- Knorr Risret Orientalsk · Min Købmand252 kg36,95 kr0,15 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Knorr Risret Indisk hos Spar koster typisk 39.95 kr, men er lige nu på tilbud til 26.00 kr, hvilket giver en besparelse på 35%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 455 dage. Gennemsnitsprisen for Knorr Risret Indisk hos Spar er 34.10 kr og varierer fra 18.00 kr til 39.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 455 dage har Goma registreret prisdata for Knorr Risret Indisk hos Spar i 315 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 69% af tiden. Ud af de 315 prisregistreringer har Knorr Risret Indisk været markeret som tilbud 75 dage hos Spar, hvilket betyder, at varen er på tilbud 24% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 455 dage kan vi se følgende mønstre: Knorr Risret Indisk har været på tilbud hos Spar i januar, marts, maj, juni, juli, august, september, oktober og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 6 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 7 dage og forventes at slutte om 0 dage (torsdag). Der går typisk 34 dage mellem hver tilbudsperiode. Knorr Risret Indisk er ofte på tilbud (24% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.