Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Chivas regal Whisky 40% · Wolt Market700 ml317,95 kr454,21 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- LABEL 5 WHISKY 70 CL 40% · Kvickly70 cl89,00 kr127,14 kr/liter
- LABEL 5 WHISKY 70 CL 40% · SuperBrugsen70 cl89,00 kr127,14 kr/liter
- WHISKY 40% · REMA 100070 cl89,87 kr128,39 kr/liter
- Wittons scotch (40%) · Nemlig0.7 l89,87 kr128,39 kr/liter
- Blended Scotch Whisky 3 år · Netto70 cl90,95 kr129,93 kr/liter
- Blended Scotch Whisky 3 år · Bilka70 cl96,00 kr137,14 kr/liter
- Blended Scotch Whisky 3 år · Føtex70 cl96,95 kr138,50 kr/liter
- GRANTS 70 CL · 365discount70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- Blended Scotch Whisky · Bilka70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- JOHNNIE WALKER RED 70 CL 40% · Brugsen70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- Blended Scotch Whisky · Føtex70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- BALLANTINE'S WHISKY 70 CL 40% · Kvickly70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- FAMOUS GROUSE 70 CL 40% · Kvickly70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- Famous Grouse 40% · Min Købmand70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- Blended Scotch Whisky · Netto70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- Ballantine''s Whisky · Spar70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- BALLANTINE'S WHISKY 70 CL 40% · SuperBrugsen70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- FAMOUS GROUSE 70 CL 40% · SuperBrugsen70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- Famous Grouse Whisky · Nemlig70 cl99,95 kr142,79 kr/liter
- Blended Scotch Whisky · Netto70 cl109,00 kr155,71 kr/liter
- Johnnie Walker Red Label (40%) · Nemlig0.7 l109,95 kr157,07 kr/liter
- Johnnie Walker Red Label (40%) · Løvbjerg50 cl109,99 kr219,98 kr/liter
- Blended skotsk Whisky 40%, Grants Triplewood · Løvbjerg50 cl109,99 kr219,98 kr/liter
- WHISKY 40% · REMA 100070 cl110,59 kr157,99 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Chivas regal Whisky 40% hos Wolt Market koster 317.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 28. april 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 156 dage. Gennemsnitsprisen for Chivas regal Whisky 40% hos Wolt Market er 306.94 kr og varierer fra 249.00 kr til 317.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 156 dage har Goma registreret prisdata for Chivas regal Whisky 40% hos Wolt Market i 161 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 161 prisregistreringer har Chivas regal Whisky 40% været markeret som tilbud 23 dage hos Wolt Market, hvilket betyder, at varen er på tilbud 14% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 156 dage kan vi se følgende mønstre: Chivas regal Whisky 40% har været på tilbud hos Wolt Market i juni, juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 37 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 17 dage siden varen sidst var på tilbud hos Wolt Market, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.