Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi37 kcalFedt0 gSukker9 gProtein0 g
| Energi | 156 kJ / 37 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 9 g |
| - heraf sukkerarter | 9 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 100%
- Protein
- 0%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Vand, sukker, kuldioxid, farvestof E150d, naturlige aromaer, antioxidant E338, konserveringsmiddel E202, koffein.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Mexican Cola, Jarritos · Wolt Market370 ml23,95 kr64,73 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- COLA 33 CL · 365discount33 cl2,50 kr7,58 kr/liter
- COCA COLA · REMA 100033 cl3,00 kr9,09 kr/liter
- COCA COLA · REMA 100033 cl3,00 kr9,09 kr/liter
- COLA · REMA 100033 cl3,42 kr10,36 kr/liter
- COLA · REMA 100050 cl4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola · Bilka0.5 l4,08 kr8,16 kr/liter
- Harbø Cola · MENY500 ml4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola · Føtex0.5 l4,25 kr8,50 kr/liter
- Harbø Cola · MENY330 ml5,95 kr18,03 kr/liter
- Coca Cola · Bilka0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Coca Cola · Føtex0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Coca Cola · Netto0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- COLA · REMA 10001.5 l6,42 kr4,28 kr/liter
- Harboe Cola 50 Cl · Spar50 cl6,95 kr13,90 kr/liter
- Harboe Cola · Løvbjerg2 l6,99 kr3,50 kr/liter
- Pepsi Max Strawberries 'N' Cream Flavour · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max Cream Soda Flavour · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max Strawberries 'N' Cream Flavour · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max Cream Soda Flavour · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Harboe Cola 50 Cl · Min Købmand50 cl7,95 kr15,90 kr/liter
- Harboe Cola Classic 2 L · Spar200 cl8,50 kr4,25 kr/liter
- Cola · Netto2 l8,55 kr4,28 kr/liter
- Harbø Cola · MENY200 cl8,56 kr4,28 kr/liter
- Cola · Nemlig2 l8,56 kr4,28 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Mexican Cola, Jarritos hos Wolt Market koster 23.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 11. juni 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 113 dage. Gennemsnitsprisen for Mexican Cola, Jarritos hos Wolt Market er 23.07 kr og varierer fra 16.00 kr til 25.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 113 dage har Goma registreret prisdata for Mexican Cola, Jarritos hos Wolt Market i 115 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 115 prisregistreringer har Mexican Cola, Jarritos været markeret som tilbud 16 dage hos Wolt Market, hvilket betyder, at varen er på tilbud 14% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 113 dage kan vi se følgende mønstre: Mexican Cola, Jarritos har været på tilbud hos Wolt Market i juni, juli og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 6 dage. Der går typisk 38 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 11 dage siden varen sidst var på tilbud hos Wolt Market, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.