Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi40 kcalFedt0,5 gSukker9,9 gProtein0,5 g
| Energi | 169 kJ / 40 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,5 g |
| Kulhydrat | 9,9 g |
| - heraf sukkerarter | 9,9 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0,5 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 9,8%
- Kulhydrat
- 85,9%
- Protein
- 4,3%
IngredienserVis mereVis mindre
Kulsyreholdigt vand,sukker, farvestof (ammonsulfit-sukkerkulør), surhedregulerende middel, fosforsyre, naturlige aromaer ( koffein)
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Fritz-Kola · Wolt Market330 ml17,50 kr53,03 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- COLA 33 CL · 365discount33 cl2,50 kr7,58 kr/liter
- COCA COLA · REMA 100033 cl3,00 kr9,09 kr/liter
- COCA COLA · REMA 100033 cl3,00 kr9,09 kr/liter
- COLA · REMA 100033 cl3,42 kr10,36 kr/liter
- COLA · REMA 100050 cl4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola · Bilka0.5 l4,08 kr8,16 kr/liter
- Harbø Cola · MENY500 ml4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola · Føtex0.5 l4,25 kr8,50 kr/liter
- Harbø Cola · MENY330 ml5,95 kr18,03 kr/liter
- Coca Cola · Bilka0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Coca Cola · Føtex0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Coca Cola · Netto0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- COLA · REMA 10001.5 l6,42 kr4,28 kr/liter
- Harboe Cola 50 Cl · Spar50 cl6,95 kr13,90 kr/liter
- Harboe Cola · Løvbjerg2 l6,99 kr3,50 kr/liter
- Pepsi Max Strawberries 'N' Cream Flavour · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max Cream Soda Flavour · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max Strawberries 'N' Cream Flavour · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max Cream Soda Flavour · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Harboe Cola 50 Cl · Min Købmand50 cl7,95 kr15,90 kr/liter
- Harboe Cola Classic 2 L · Spar200 cl8,50 kr4,25 kr/liter
- Cola · Netto2 l8,55 kr4,28 kr/liter
- Harbø Cola · MENY200 cl8,56 kr4,28 kr/liter
- Cola · Nemlig2 l8,56 kr4,28 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Fritz-Kola hos Wolt Market koster 17.50 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 5. maj 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 150 dage. Gennemsnitsprisen for Fritz-Kola hos Wolt Market er 17.30 kr og varierer fra 14.00 kr til 18.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 150 dage har Goma registreret prisdata for Fritz-Kola hos Wolt Market i 141 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 94% af tiden. Ud af de 141 prisregistreringer har Fritz-Kola været markeret som tilbud 14 dage hos Wolt Market, hvilket betyder, at varen er på tilbud 10% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 150 dage kan vi se følgende mønstre: Fritz-Kola har været på tilbud hos Wolt Market i juni og juli. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Der går typisk 36 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 67 dage siden varen sidst var på tilbud hos Wolt Market, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.