Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi170 kcalFedt9,1 gSukker3,1 gProtein9,1 g
| Energi | 709 kJ / 170 kcal |
|---|---|
| Fedt | 9,1 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 3,6 g |
| Kulhydrat | 12 g |
| - heraf sukkerarter | 3,1 g |
| Protein | 9,1 g |
| Salt | 0,8 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 49,2%
- Kulhydrat
- 28,9%
- Protein
- 21,9%
IngredienserVis mereVis mindre
Béchamelsauce 46%: sødMÆLK, hvid sauce (vand, skummetMÆLKspulver, kokosolie, modificeret majsstivelse, salt), FLØDE, ekstra jomfruolivenolie, salt, muskatnød. Bolognesesauce 38%: tomater 34% (tomatpuré, passeret tomat), svinekød 24%, oksekød 13%, gulerødder 6%, SELLERI 4%, løg, solsikkeolie, naturlige aromaer (indeholder HVEDE, BYG), rødvin, salt, sukker, hvidløg, sort peber, rosmarin, timian. Frisk æggebåndspasta 16%: durumHVEDEmel, ÆG 20%. Kan indeholde spor af NØDDER, FISK, BLØDDYR, SKALDYR, SOJA og MUSTARD (SENNEP) på grund af produktionsmiljøet.
Allergener
MÆLK (sødMÆLK, skummetMÆLKspulver, FLØDE) HVEDE (durumHVEDEmel samt i aroma) BYG (i aroma) ÆG SELLERI
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Lasagne bolognese, Giovanni Rana · Wolt Market350 g39,95 kr114,14 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Lasagne kit · Bilka270 g16,50 kr61,11 kr/kg
- Lasagne kit · Føtex270 g16,50 kr61,11 kr/kg
- Snack Cup Lasagne Style pastaret · Bilka68 g18,18 kr267,35 kr/kg
- Snack Cup Lasagne Style pastaret · Føtex68 g18,18 kr267,35 kr/kg
- ITALIAN LASAGNE · REMA 1000262 g19,95 kr76,15 kr/kg
- Lasagne kit · Nemlig262 g19,95 kr76,15 kr/kg
- Sauce t. lasagne creamy , Dolmio · Løvbjerg400 g19,99 kr49,97 kr/kg
- Dolmio Lagsagne Tomato · Løvbjerg400 g19,99 kr49,97 kr/kg
- Dinner Kit lasagne · Bilka262 g22,00 kr83,97 kr/kg
- KNORR MK LASAGNE 262 G · Kvickly262 g22,00 kr83,97 kr/kg
- Dolmio Lagsagne Creamy · Spar440 g22,00 kr50,00 kr/kg
- KNORR MK LASAGNE 262 G · SuperBrugsen262 g22,00 kr83,97 kr/kg
- Dinner Kit lasagne · Føtex262 g24,00 kr91,60 kr/kg
- Knorr Lasagne · MENY262 g24,00 kr91,60 kr/kg
- Knorr Lasagne · Min Købmand262 g24,00 kr91,60 kr/kg
- Knorr Lasagne · Spar262 g26,00 kr99,24 kr/kg
- Lasagne plantebaseret · Nemlig400 g29,50 kr73,75 kr/kg
- Dolmio Lagsagne Tomato · MENY450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Dolmio Lagsagne Creamy · MENY440 g34,95 kr79,43 kr/kg
- Dolmio Lagsagne Creamy · Min Købmand440 g34,95 kr79,43 kr/kg
- Dinner Kit lasagne · Netto262 g34,95 kr133,40 kr/kg
- Dinner Kit Lasagne, Knorr, · Wolt Market262 g35,50 kr135,50 kr/kg
- Sauce t. lasagne creamy , Dolmio · Wolt Market440 g36,50 kr82,95 kr/kg
- Lasagne m. Ricotta & Spinat, Giovanni Rana · Wolt Market350 g39,95 kr114,14 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Lasagne bolognese, Giovanni Rana hos Wolt Market koster 39.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 17. september 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 14 dage. Gennemsnitsprisen for Lasagne bolognese, Giovanni Rana hos Wolt Market er 39.95 kr og varierer fra 39.95 kr til 39.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 14 dage har Goma registreret prisdata for Lasagne bolognese, Giovanni Rana hos Wolt Market i 16 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden.
Lasagne bolognese, Giovanni Rana kan købes hos Wolt Market til 40 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 26 alternativer tilgængelige på tværs af 12 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.