
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi39 kcalFedt0,5 gSukker0,5 gProtein0,5 g
| Energi | 162 kJ / 39 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,1 g |
| Kulhydrat | 0,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Kostfibre | 0,5 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 52,9%
- Kulhydrat
- 23,5%
- Protein
- 23,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, BYGMALT , humleekstrakt.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Heineken Pilsner · Netto0.5 l11,00 kr22,00 kr/liter
- HEINEKEN 4,6% · REMA 100050 cl14,69 kr29,38 kr/liter
- Heineken Pilsner · Bilka0.5 l16,75 kr33,50 kr/liter
- Heineken Pilsner · Føtex0.5 l16,75 kr33,50 kr/liter
- Heineken 50Cl Ds Loose · MENY50 cl21,95 kr43,90 kr/liter
- Heineken 50cl Ds Loose · Min Købmand50 cl21,95 kr43,90 kr/liter
- Heineken 50cl Ds Loose · Spar50 cl24,95 kr49,90 kr/liter
- Heineken (dåse) · Nemlig5.94 l88,00 kr14,81 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Harboe Premium Pilsner · Netto0.33 l3,50 kr10,61 kr/liter
- Harboe Pilsner · Nemlig0.33 l3,55 kr10,76 kr/liter
- HARBOE PILSNER · REMA 100033 cl4,02 kr12,18 kr/liter
- Harboe Pilsner 0,0% · Netto0.33 l4,02 kr12,18 kr/liter
- Harboe Pilsner · Netto0.33 l4,22 kr12,79 kr/liter
- Harboe Pilsner Light · Bilka0.33 l4,50 kr13,64 kr/liter
- Harboe Pilsner Light · Føtex0.33 l4,50 kr13,64 kr/liter
- Carlsberg Pilsner 4,6% · Min Købmand33 l4,67 kr0,14 kr/liter
- Grøn Tuborg 33 Cl. · Min Købmand33 stk4,67 kr0,14 kr/stk
- GRØN TUBORG 4,6% · REMA 100033 cl5,00 kr15,15 kr/liter
- HARBOE PILSNER 4,6% · REMA 100050 cl5,00 kr10,00 kr/liter
- CARLSBERG 4,6% · REMA 100033 cl5,00 kr15,15 kr/liter
- Harbø Pilsner Premium · MENY33 cl5,97 kr18,09 kr/liter
- Grøn Tuborg · Nemlig0.33 l6,00 kr18,18 kr/liter
- HEINEKEN 4,6% · REMA 100033 cl6,44 kr19,52 kr/liter
- PILSNER 4,6% · REMA 100033 cl7,00 kr21,21 kr/liter
- Heineken (dåse) · Nemlig0.33 l7,10 kr21,52 kr/liter
- GRØN TUBORG 4,6% · REMA 100033 cl7,25 kr21,97 kr/liter
- Grøn Tuborg Pilsner · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Heineken Pilsner · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Royal Pilsner · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Heineken Pilsner · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Royal Pilsner · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Ceres Top Pilsner · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
HEINEKEN 4,6% hos REMA 1000 koster 14.69 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. januar 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 614 dage. Gennemsnitsprisen for HEINEKEN 4,6% hos REMA 1000 er 13.76 kr og varierer fra 12.50 kr til 14.69 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 614 dage har Goma registreret prisdata for HEINEKEN 4,6% hos REMA 1000 i 578 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 94% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har HEINEKEN 4,6% været markeret som tilbud 147 dage hos REMA 1000, hvilket betyder, at varen er på tilbud 40% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 614 dage kan vi se følgende mønstre: HEINEKEN 4,6% har været på tilbud hos REMA 1000 i januar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 21 dage. Der går typisk 32 dage mellem hver tilbudsperiode. HEINEKEN 4,6% er ofte på tilbud (40% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 23 dage siden varen sidst var på tilbud hos REMA 1000.