
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi60 kcalFedt0,5 gSukker0,5 gProtein0,5 g
| Energi | 230 kJ / 60 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,1 g |
| Kulhydrat | 0,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Kostfibre | 0,5 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 52,9%
- Kulhydrat
- 23,5%
- Protein
- 23,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, BYGMALT , BYG , sukker, lakrids og farvestof: E150c.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- KONGENS BRYG 1,7% · REMA 100033 cl5,75 kr17,42 kr/liter
- KB Hvidtøl · Nemlig0.33 l5,75 kr17,42 kr/liter
- Kongens Bryg Prima Mørkt Hvidtøl · Bilka0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Kongens Bryg Prima Mørkt Hvidtøl · Føtex0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- K.B Juleøl · MENY330 g9,95 kr30,15 kr/kg
- Kb Hvidtøl · Spar33 cl9,95 kr30,15 kr/liter
- Kb Juleøl · Min Købmand10,95 kr
Lignende varer og andre varianter
- Carl's Special · Bilka0.33 l6,00 kr18,18 kr/liter
- Carl's Special · Føtex0.33 l6,00 kr18,18 kr/liter
- KAISERDOM KELLERBIER 50 CL DS 4,8% · Kvickly50 cl8,00 kr16,00 kr/liter
- KAISERDOM KELLERBIER 50 CL DS 4,8% · SuperBrugsen50 cl8,00 kr16,00 kr/liter
- Carlsberg Nordlyst 2,5% · MENY33 cl8,25 kr25,00 kr/liter
- Carlsberg 1883 · Bilka0.33 l8,50 kr25,76 kr/liter
- Carlsberg 1883 · Føtex0.33 l8,50 kr25,76 kr/liter
- SKOVLYST Ahornbryg · Lidl50 cl10,00 kr20,00 kr/liter
- Nordlyst · Bilka0.33 l11,00 kr33,33 kr/liter
- SCHIØTZ MØRK MUMME 44 CL DS 6,5% · Kvickly50 cl11,00 kr22,00 kr/liter
- SCHIØTZ MØRK MUMME 44 CL DS 6,5% · SuperBrugsen50 cl11,00 kr22,00 kr/liter
- Nordlyst · Føtex0.33 l12,00 kr36,36 kr/liter
- Porse Guld · Føtex0.33 l12,50 kr37,88 kr/liter
- Tuborg Grøn Sunsæt · Bilka0.5 l14,95 kr29,90 kr/liter
- Godt Bryg 1859 · Bilka0.5 l16,50 kr33,00 kr/liter
- Dobbelt Øl · Bilka0.5 l16,50 kr33,00 kr/liter
- Godt Bryg 1859 · Føtex0.5 l16,50 kr33,00 kr/liter
- Dobbelt Øl · Føtex0.5 l16,50 kr33,00 kr/liter
- Peroni chill lemon · Nemlig0.33 l16,75 kr50,76 kr/liter
- GUINNESS 4,2% · REMA 100044 cl16,95 kr38,52 kr/liter
- NældeBryg · Nemlig0.5 l17,50 kr35,00 kr/liter
- ØKO FYNSK FORÅR 50CL · 365discount50 cl18,00 kr36,00 kr/liter
- ÆRØ HERTUG HANS NO5 VALNØD 50 CL FL 7% · SuperBrugsen50 cl18,00 kr36,00 kr/liter
- ØKO ØRBÆK FYNSK FORÅR 50 CL FL 4,8% · SuperBrugsen250 cl18,00 kr7,20 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
KONGENS BRYG 1,7% hos REMA 1000 koster 5.75 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. januar 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 614 dage. Gennemsnitsprisen for KONGENS BRYG 1,7% hos REMA 1000 er 5.75 kr og varierer fra 5.75 kr til 5.75 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 614 dage har Goma registreret prisdata for KONGENS BRYG 1,7% hos REMA 1000 i 578 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 94% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har KONGENS BRYG 1,7% aldrig været markeret som tilbud hos REMA 1000.
KONGENS BRYG 1,7% kan købes hos REMA 1000 til 6 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 131 alternativer tilgængelige på tværs af 13 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.