Føtex
Carlsberg
Nordlyst
0.33 l
36,36 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi26 kcalFedt0 gSukker0 gSalt0 g
| Energi | 107 kJ / 26 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Salt | 0 g |
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, BYGMALT, BYG og humle
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Carlsberg Nordlyst 2,5% · MENY33 cl8,25 kr25,00 kr/liter
- Nordlyst · Bilka0.33 l11,00 kr33,33 kr/liter
- Nordlyst · Føtex0.33 l12,00 kr36,36 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- KONGENS BRYG 1,7% · REMA 100033 cl5,75 kr17,42 kr/liter
- Carl's Special · Bilka0.33 l6,00 kr18,18 kr/liter
- Carl's Special · Føtex0.33 l6,00 kr18,18 kr/liter
- Kongens Bryg Prima Mørkt Hvidtøl · Bilka0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Kongens Bryg Prima Mørkt Hvidtøl · Føtex0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- KAISERDOM KELLERBIER 50 CL DS 4,8% · Kvickly50 cl8,00 kr16,00 kr/liter
- KAISERDOM KELLERBIER 50 CL DS 4,8% · SuperBrugsen50 cl8,00 kr16,00 kr/liter
- Carlsberg 1883 · Bilka0.33 l8,50 kr25,76 kr/liter
- Carlsberg 1883 · Føtex0.33 l8,50 kr25,76 kr/liter
- SKOVLYST Ahornbryg · Lidl50 cl10,00 kr20,00 kr/liter
- Kb Juleøl · Min Købmand10,95 kr
- SCHIØTZ MØRK MUMME 44 CL DS 6,5% · Kvickly50 cl11,00 kr22,00 kr/liter
- SCHIØTZ MØRK MUMME 44 CL DS 6,5% · SuperBrugsen50 cl11,00 kr22,00 kr/liter
- Porse Guld · Føtex0.33 l12,50 kr37,88 kr/liter
- Tuborg Grøn Sunsæt · Bilka0.5 l14,95 kr29,90 kr/liter
- Godt Bryg 1859 · Bilka0.5 l16,50 kr33,00 kr/liter
- Dobbelt Øl · Bilka0.5 l16,50 kr33,00 kr/liter
- Godt Bryg 1859 · Føtex0.5 l16,50 kr33,00 kr/liter
- Dobbelt Øl · Føtex0.5 l16,50 kr33,00 kr/liter
- Peroni chill lemon · Nemlig0.33 l16,75 kr50,76 kr/liter
- GUINNESS 4,2% · REMA 100044 cl16,95 kr38,52 kr/liter
- NældeBryg · Nemlig0.5 l17,50 kr35,00 kr/liter
- ØKO FYNSK FORÅR 50CL · 365discount50 cl18,00 kr36,00 kr/liter
- ÆRØ HERTUG HANS NO5 VALNØD 50 CL FL 7% · SuperBrugsen50 cl18,00 kr36,00 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Nordlyst hos Føtex koster 12.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 10. januar 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 265 dage. Gennemsnitsprisen for Nordlyst hos Føtex er 12.42 kr og varierer fra 12.00 kr til 105.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 265 dage har Goma registreret prisdata for Nordlyst hos Føtex i 224 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 85% af tiden. Ud af de 224 prisregistreringer har Nordlyst været markeret som tilbud 2 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 1% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 265 dage kan vi se følgende mønstre: Nordlyst har været på tilbud hos Føtex i juli og august. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 1 dag. Der går typisk 28 dage mellem hver tilbudsperiode. Nordlyst er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 35 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.