
REMA 1000
DANSK SALTET
LURPAK SMØR
200 g
Tilbuddet udløber lørdag
75,00 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi739 kcalFedt82 gSukker0,7 gProtein0,6 g
| Energi | 3.038 kJ / 739 kcal |
|---|---|
| Fedt | 82 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 52 g |
| Kulhydrat | 0,7 g |
| - heraf sukkerarter | 0,7 g |
| Kostfibre | 0,5 g |
| Protein | 0,6 g |
| Salt | 1,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 99,3%
- Kulhydrat
- 0,4%
- Protein
- 0,3%
IngredienserVis mereVis mindre
MÆLK , MÆLKESYREKULTUR , salt.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Saltet smørbar · Føtex200 g14,00 kr70,00 kr/kg
- Saltet smør · Føtex200 g14,95 kr74,75 kr/kg
- LURPAK SMØR · REMA 1000200 g15,00 kr75,00 kr/kg
- LURPAK SMØRBAR · REMA 1000200 g15,00 kr75,00 kr/kg
- LURPAK SMØRBAR · Brugsen200 g15,00 kr75,00 kr/kg
- LURPAK SMØR · Brugsen200 g15,00 kr75,00 kr/kg
- Smørbar (saltet) · Nemlig200 g19,95 kr99,75 kr/kg
- Smør (saltet) · Nemlig200 g19,95 kr99,75 kr/kg
- Saltet smør · Netto200 g19,95 kr99,75 kr/kg
- Saltet smørbar · Netto200 g19,95 kr99,75 kr/kg
- Saltet smør · Bilka200 g21,95 kr109,75 kr/kg
- Saltet smørbar · Bilka200 g21,95 kr109,75 kr/kg
- Smørbar saltet, Lurpak · Wolt Market200 g25,00 kr125,00 kr/kg
- Smør Saltet, Lurpak · Wolt Market200 g25,00 kr125,00 kr/kg
- Smør usaltet, Lurpak · Wolt Market200 g25,00 kr125,00 kr/kg
- Saltet smør · Føtex200 g25,95 kr129,75 kr/kg
- LURPAK SMØR · REMA 1000200 g27,95 kr139,75 kr/kg
- Smør (usaltet) · Nemlig200 g27,95 kr139,75 kr/kg
- Lurpak Smør Saltet · Spar200 g28,50 kr142,50 kr/kg
- Lurpak Smørbar · MENY200 g28,95 kr144,75 kr/kg
- Lurpak Smørbar · Spar200 g28,95 kr144,75 kr/kg
- Usaltet smør · Bilka200 g29,95 kr149,75 kr/kg
- Usaltet smør · Føtex200 g29,95 kr149,75 kr/kg
- Lurpak Smør Saltet · MENY200 g29,95 kr149,75 kr/kg
- Lurpak Smør Saltet · Min Købmand200 g29,95 kr149,75 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Fp Smør · Min Købmand200 g7,95 kr39,75 kr/kg
- Saltet smør · Netto200 g7,95 kr39,75 kr/kg
- Fp Smør · Spar200 g7,95 kr39,75 kr/kg
- SMØR · REMA 1000200 g7,96 kr39,80 kr/kg
- Fp Smør · MENY7,96 kr
- Smør (saltet) · Nemlig200 g7,96 kr39,80 kr/kg
- Saltet smør · Bilka200 g9,95 kr49,75 kr/kg
- SMØR · REMA 1000200 g14,95 kr74,75 kr/kg
- Smør øko. · Nemlig200 g14,95 kr74,75 kr/kg
- Smør saltet, First Price · Wolt Market200 g15,95 kr79,75 kr/kg
- ØKO THISE SMØR 200 G · Kvickly200 g20,00 kr100,00 kr/kg
- ØKO THISE SMØR 200 G · SuperBrugsen200 g20,00 kr100,00 kr/kg
- ØKO THISE SMØR · 365discount200 g22,00 kr110,00 kr/kg
- Gb/øg Saltet Smør Øko · Spar200 g22,00 kr110,00 kr/kg
- Gb/øg Usaltet Smør Øko · Spar200 g22,00 kr110,00 kr/kg
- Smør øko · Bilka200 g22,95 kr114,75 kr/kg
- Smør øko · Føtex200 g24,95 kr124,75 kr/kg
- Smør (usaltet) øko. · Nemlig200 g25,00 kr125,00 kr/kg
- Smør (saltet) øko. · Nemlig200 g25,00 kr125,00 kr/kg
- Smør (saltet) øko. · Nemlig200 g25,00 kr125,00 kr/kg
- Harmonie Smør Øko · MENY200 g29,95 kr149,75 kr/kg
- Harmonie Smør Øko · Spar200 g29,95 kr149,75 kr/kg
- Arla Smør Øko · Min Købmand200 g33,99 kr169,95 kr/kg
- Saltet smør · Bilka200 g34,95 kr174,75 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
LURPAK SMØR hos REMA 1000 koster typisk 19.95 kr, men er lige nu på tilbud til 15.00 kr, hvilket giver en besparelse på 25%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. januar 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (30. september), hvilket dækker over en periode på 613 dage. Gennemsnitsprisen for LURPAK SMØR hos REMA 1000 er 24.82 kr og varierer fra 8.00 kr til 31.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 613 dage har Goma registreret prisdata for LURPAK SMØR hos REMA 1000 i 578 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 94% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har LURPAK SMØR været markeret som tilbud 87 dage hos REMA 1000, hvilket betyder, at varen er på tilbud 24% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 613 dage kan vi se følgende mønstre: LURPAK SMØR har været på tilbud hos REMA 1000 i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 4 dage og forventes at slutte om 3 dage (lørdag). Der går typisk 25 dage mellem hver tilbudsperiode. LURPAK SMØR er ofte på tilbud (24% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.