Netto
Lurpak
Saltet smør
200 g
Tilbuddet udløber i morgen
99,75 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi739 kcalFedt82 gSukker0,7 gProtein0,6 g
| Energi | 3.038 kJ / 739 kcal |
|---|---|
| Fedt | 82 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 52 g |
| Kulhydrat | 0,7 g |
| - heraf sukkerarter | 0,7 g |
| Protein | 0,6 g |
| Salt | 1,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 99,3%
- Kulhydrat
- 0,4%
- Protein
- 0,3%
IngredienserVis mereVis mindre
MÆLK, MÆLKESYREKULTUR, salt.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Saltet smør · Føtex200 g14,95 kr74,75 kr/kg
- LURPAK SMØRBAR · REMA 1000200 g15,00 kr75,00 kr/kg
- LURPAK SMØR · REMA 1000200 g15,00 kr75,00 kr/kg
- LURPAK SMØRBAR · Brugsen200 g15,00 kr75,00 kr/kg
- LURPAK SMØR · Brugsen200 g15,00 kr75,00 kr/kg
- Saltet smør · Netto200 g19,95 kr99,75 kr/kg
- Smør (saltet) · Nemlig200 g19,95 kr99,75 kr/kg
- Saltet smør · Bilka200 g21,95 kr109,75 kr/kg
- Smør Saltet, Lurpak · Wolt Market200 g25,00 kr125,00 kr/kg
- Saltet smør · Føtex200 g25,95 kr129,75 kr/kg
- LURPAK SMØR · REMA 1000200 g27,95 kr139,75 kr/kg
- Lurpak Smør Saltet · Spar200 g28,50 kr142,50 kr/kg
- Lurpak Smørbar · MENY200 g28,95 kr144,75 kr/kg
- Lurpak Smørbar · Spar200 g28,95 kr144,75 kr/kg
- Usaltet smør · Bilka200 g29,95 kr149,75 kr/kg
- Usaltet smør · Føtex200 g29,95 kr149,75 kr/kg
- Lurpak Smør Saltet · MENY200 g29,95 kr149,75 kr/kg
- Lurpak Smør Saltet · Min Købmand200 g29,95 kr149,75 kr/kg
- Lurpak Smør Usaltet · MENY200 g33,95 kr169,75 kr/kg
- Kuvertsmør (saltet) · Nemlig100 stk154,95 kr1,55 kr/stk
Lignende varer og andre varianter
- Fp Smør · Min Købmand200 g7,95 kr39,75 kr/kg
- Saltet smør · Netto200 g7,95 kr39,75 kr/kg
- Fp Smør · Spar200 g7,95 kr39,75 kr/kg
- SMØR · REMA 1000200 g7,96 kr39,80 kr/kg
- Fp Smør · MENY7,96 kr
- Smør (saltet) · Nemlig200 g7,96 kr39,80 kr/kg
- Saltet smør · Bilka200 g9,95 kr49,75 kr/kg
- SMØR · REMA 1000200 g14,95 kr74,75 kr/kg
- Smør øko. · Nemlig200 g14,95 kr74,75 kr/kg
- Smør saltet, First Price · Wolt Market200 g15,95 kr79,75 kr/kg
- ØKO THISE SMØR 200 G · Kvickly200 g20,00 kr100,00 kr/kg
- ØKO THISE SMØR 200 G · SuperBrugsen200 g20,00 kr100,00 kr/kg
- ØKO THISE SMØR · 365discount200 g22,00 kr110,00 kr/kg
- Gb/øg Saltet Smør Øko · Spar200 g22,00 kr110,00 kr/kg
- Gb/øg Usaltet Smør Øko · Spar200 g22,00 kr110,00 kr/kg
- Smør øko · Bilka200 g22,95 kr114,75 kr/kg
- Smør øko · Føtex200 g24,95 kr124,75 kr/kg
- Smør (usaltet) øko. · Nemlig200 g25,00 kr125,00 kr/kg
- Smør (saltet) øko. · Nemlig200 g25,00 kr125,00 kr/kg
- Smør (saltet) øko. · Nemlig200 g25,00 kr125,00 kr/kg
- Smør usaltet, Lurpak · Wolt Market200 g25,00 kr125,00 kr/kg
- Smør (usaltet) · Nemlig200 g27,95 kr139,75 kr/kg
- Harmonie Smør Øko · MENY200 g29,95 kr149,75 kr/kg
- Harmonie Smør Øko · Spar200 g29,95 kr149,75 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Saltet smør hos Netto koster 19.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 4. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 515 dage. Gennemsnitsprisen for Saltet smør hos Netto er 25.27 kr og varierer fra 8.95 kr til 32.98 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 515 dage har Goma registreret prisdata for Saltet smør hos Netto i 494 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 96% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Saltet smør været markeret som tilbud 109 dage hos Netto, hvilket betyder, at varen er på tilbud 30% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 515 dage kan vi se følgende mønstre: Saltet smør har været på tilbud hos Netto i januar, februar, marts, april, maj, juni, august, september, oktober og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 6 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 3 dage og forventes at slutte om 1 dag (fredag). Der går typisk 17 dage mellem hver tilbudsperiode. Saltet smør er ofte på tilbud (30% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.