
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi111 kcalFedt5,7 gSukker1,8 gProtein5,5 g
| Energi | 464 kJ / 111 kcal |
|---|---|
| Fedt | 5,7 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2,6 g |
| Kulhydrat | 8,9 g |
| - heraf sukkerarter | 1,8 g |
| Kostfibre | 1 g |
| Protein | 5,5 g |
| Salt | 0,8 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 47,1%
- Kulhydrat
- 32,7%
- Protein
- 20,2%
IngredienserVis mereVis mindre
50 % kødsauce (heraf 21 % oksekød, 21 % grisekød, vand, sødmælk , løg, modificeret stivelse (majs), tomatpuré, gærekstrakt, salt, hvedemel , farvestof (E 150c), sukker, løgekstrakt, peberekstrakt), 50 % kartoffelmos (kartofler, sødmælk , smør , salt, gurkemeje, peberekstrakt).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- MILLIONBØF · REMA 1000350 g23,95 kr68,43 kr/kg
- Millionbøf · Nemlig350 g24,72 kr70,63 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- COOP MILLIONBØF · Kvickly350 g16,00 kr45,71 kr/kg
- COOP MILLIONBØF · SuperBrugsen350 g16,00 kr45,71 kr/kg
- Millionbøf 350 G · Løvbjerg350 g20,00 kr57,14 kr/kg
- Millionbøf m. kartoffelmos · Netto350 g20,00 kr57,14 kr/kg
- Millionbøf m. kartoffelmos · Bilka350 g25,00 kr71,43 kr/kg
- Millionbøf m. kartoffelmos · Føtex350 g27,50 kr78,57 kr/kg
- Millionbøf 350 G · MENY350 g39,95 kr114,14 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
MILLIONBØF hos REMA 1000 koster 23.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. januar 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 613 dage. Gennemsnitsprisen for MILLIONBØF hos REMA 1000 er 23.24 kr og varierer fra 12.00 kr til 26.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 613 dage har Goma registreret prisdata for MILLIONBØF hos REMA 1000 i 579 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 94% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har MILLIONBØF været markeret som tilbud 35 dage hos REMA 1000, hvilket betyder, at varen er på tilbud 10% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 613 dage kan vi se følgende mønstre: MILLIONBØF har været på tilbud hos REMA 1000 i januar, marts, maj, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 5 dage. Der går typisk 36 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 12 dage siden varen sidst var på tilbud hos REMA 1000, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.