Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi392 kcalFedt5,7 gSukker1,9 gProtein5,5 g
| Energi | 1.638 kJ / 392 kcal |
|---|---|
| Fedt | 5,7 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2,6 g |
| Kulhydrat | 9,2 g |
| - heraf sukkerarter | 1,9 g |
| Protein | 5,5 g |
| Salt | 0,8 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 46,6%
- Kulhydrat
- 33,4%
- Protein
- 20%
IngredienserVis mereVis mindre
50 % kødsauce (heraf 21 % hakket oksekød, 21 % hakket grisekød, vand, SØDMÆLK, løg, modificeret majsstivelse, tomatpure, farvestof (E 150c), gærekstrakt, salt, HVEDEMEL, sukker, løg- og peberekstrakt), 50 % kartoffelmos (heraf 68 % kartofler, SØDMÆLK, salt, gurkemeje, peberekstrakt).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Millionbøf m. kartoffelmos · Bilka350 g25,00 kr71,43 kr/kg
- Millionbøf m. kartoffelmos · Føtex350 g27,50 kr78,57 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- COOP MILLIONBØF · Kvickly350 g16,00 kr45,71 kr/kg
- COOP MILLIONBØF · SuperBrugsen350 g16,00 kr45,71 kr/kg
- Millionbøf 350 G · Løvbjerg350 g20,00 kr57,14 kr/kg
- Millionbøf m. kartoffelmos · Netto350 g20,00 kr57,14 kr/kg
- MILLIONBØF · REMA 1000350 g23,95 kr68,43 kr/kg
- Millionbøf · Nemlig350 g24,72 kr70,63 kr/kg
- Millionbøf 350 G · MENY350 g39,95 kr114,14 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Millionbøf m. kartoffelmos hos Bilka koster 25.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 24. marts 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 192 dage. Gennemsnitsprisen for Millionbøf m. kartoffelmos hos Bilka er 25.78 kr og varierer fra 23.95 kr til 27.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 192 dage har Goma registreret prisdata for Millionbøf m. kartoffelmos hos Bilka i 192 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 192 prisregistreringer har Millionbøf m. kartoffelmos aldrig været markeret som tilbud hos Bilka.
Millionbøf m. kartoffelmos kan købes hos Bilka til 25 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 8 alternativer tilgængelige på tværs af 8 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.