
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi77 kcalFedt0,5 gSukker0,5 gProtein0,5 g
| Energi | 0 kJ / 77 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,1 g |
| Kulhydrat | 0,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Kostfibre | 0,5 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 52,9%
- Kulhydrat
- 23,5%
- Protein
- 23,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Indeholder sulfitter
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- S.C. VISTANA 13% · REMA 100075 cl39,00 kr52,00 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Merlot · Føtex18.7 cl25,00 kr133,69 kr/liter
- CASILLERO DIABLO MERLOT CL 75 CL 13,5% · Kvickly75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- CASILLERO DIABLO MERLOT CL 75 CL 13,5% · SuperBrugsen75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- Silverboom Shiraz Mer. · Løvbjerg75 cl39,99 kr53,32 kr/liter
- GALLO MERLOT USA 75 CL 12,5% · 365discount75 cl50,00 kr66,67 kr/liter
- 1659 13,5% · REMA 100075 cl50,00 kr66,67 kr/liter
- Grenache-Merlot · Bilka75 cl89,00 kr118,67 kr/liter
- Grenache-Merlot · Føtex75 cl89,00 kr118,67 kr/liter
- Merlot Cabernet · Bilka75 cl99,00 kr132,00 kr/liter
- Merlot Cabernet · Føtex75 cl99,00 kr132,00 kr/liter
- Roche Mazet Merlot · Nemlig0.75 l104,95 kr139,93 kr/liter
- Le vin Merlot · Nemlig3 l178,50 kr59,50 kr/liter
- Le Coq Merlot · Nemlig3 l178,50 kr59,50 kr/liter
- Merlot · Føtex75 cl199,00 kr265,33 kr/liter
- Merlot · Bilka75 cl329,00 kr438,67 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
S.C. VISTANA 13% hos REMA 1000 koster 39.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. januar 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 614 dage. Gennemsnitsprisen for S.C. VISTANA 13% hos REMA 1000 er 38.67 kr og varierer fra 25.00 kr til 41.43 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 614 dage har Goma registreret prisdata for S.C. VISTANA 13% hos REMA 1000 i 579 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 94% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har S.C. VISTANA 13% været markeret som tilbud 27 dage hos REMA 1000, hvilket betyder, at varen er på tilbud 7% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 614 dage kan vi se følgende mønstre: S.C. VISTANA 13% har været på tilbud hos REMA 1000 i februar, maj, juli, august og november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 6 dage. Der går typisk 61 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 55 dage siden varen sidst var på tilbud hos REMA 1000.