
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi419 kcalFedt16 gSukker21 gProtein7,8 g
| Energi | 1.757 kJ / 419 kcal |
|---|---|
| Fedt | 16 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 11 g |
| Kulhydrat | 58 g |
| - heraf sukkerarter | 21 g |
| Kostfibre | 6,4 g |
| Protein | 7,8 g |
| Salt | 0,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 35,4%
- Kulhydrat
- 57%
- Protein
- 7,7%
IngredienserVis mereVis mindre
FuldkornsHAVREflager 53%, glukosefruktosesirup, kokosolie, glukosesirup, mørk chokolade 5% (kakaomasse* 2,8%, sukker, kakaosmør* 0,4%, emulgator (lectin), naturlig aroma), fedtfattigt kakaopulver* 1,9%, emulgator (lecitin), naturlig aroma, salt. Kan indeholde NØDDER , JORDNØDDER og MÆLK . *Rainforest Alliance Certified.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- CORNY HAVRE CHOCOLATE 50G · 365discount50 g3,65 kr73,00 kr/kg
- HAVRE CHOCOLATE · REMA 100050 g6,00 kr120,00 kr/kg
- Müslibar m. chokolade · Nemlig50 g10,95 kr219,00 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- CORNY HAVRE BANANA 50G · 365discount50 g3,65 kr73,00 kr/kg
- CORNY HAVRE CRANBERRY/PUMPKIN SEEDS 50G · 365discount50 g3,65 kr73,00 kr/kg
- Müslibar m. mælkechokolade · Føtex45 g5,00 kr111,11 kr/kg
- Müslibar m. saltkaramel · Føtex45 g5,00 kr111,11 kr/kg
- Müslibar m. hvid chokolade og jordbær · Føtex40 g5,00 kr125,00 kr/kg
- Müslibar m. mælkechokolade u. tilsat sukker · Føtex40 g5,00 kr125,00 kr/kg
- Müslibar m. hvid og mørk chokolade · Føtex40 g5,00 kr125,00 kr/kg
- Müslibar m. hvid chokolade · Føtex40 g5,00 kr125,00 kr/kg
- Müslibar m. saltkaramel · Føtex40 g5,00 kr125,00 kr/kg
- Müslibar m. mælkechokolade · Bilka45 g5,10 kr113,33 kr/kg
- Müslibar m. saltkaramel · Bilka45 g5,10 kr113,33 kr/kg
- HAVRE BANANA · REMA 100050 g6,00 kr120,00 kr/kg
- BIG CINNAMON ROLL FLAVOUR · REMA 100040 g6,00 kr150,00 kr/kg
- Müslibar m. mælkechokolade · Nemlig50 g8,50 kr170,00 kr/kg
- Mini M Sli Bar Apricot 15 Gr. · Løvbjerg45 g10,00 kr222,22 kr/kg
- Nordthy Muslibars · Løvbjerg45 g10,00 kr222,22 kr/kg
- Müslibar m. saltet karamel · Nemlig40 g10,95 kr273,75 kr/kg
- Müslibar m. chokolade og kiks · Nemlig40 g10,95 kr273,75 kr/kg
- Müslibar m. mælkechokolade og kokos · Føtex150 g12,00 kr80,00 kr/kg
- Müslibar m. mælkechokolade og saltkaramel · Føtex150 g12,00 kr80,00 kr/kg
- Müslibar m. Brownie · Føtex126 g12,00 kr95,24 kr/kg
- Müslibarer m. skumfidus og chokolade · Føtex132 g12,00 kr90,91 kr/kg
- Müslibar m. mælkechokolade · Føtex150 g12,00 kr80,00 kr/kg
- Müslibar m. mælkechokolade · Nemlig6 stk12,00 kr2,00 kr/stk
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
HAVRE CHOCOLATE hos REMA 1000 koster 6.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 24. august 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 403 dage. Gennemsnitsprisen for HAVRE CHOCOLATE hos REMA 1000 er 6.00 kr og varierer fra 6.00 kr til 6.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 403 dage har Goma registreret prisdata for HAVRE CHOCOLATE hos REMA 1000 i 31 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 8% af tiden. Ud af de 31 prisregistreringer har HAVRE CHOCOLATE været markeret som tilbud 7 dage hos REMA 1000, hvilket betyder, at varen er på tilbud 23% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 403 dage kan vi se følgende mønstre: HAVRE CHOCOLATE har været på tilbud hos REMA 1000 i juli og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 45 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 3 dage og forventes at slutte om 48 dage (onsdag). Der går typisk 3 dage mellem hver tilbudsperiode. HAVRE CHOCOLATE er ofte på tilbud (23% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.