
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi442 kcalFedt16 gSukker30 gProtein4,7 g
| Energi | 1.859 kJ / 442 kcal |
|---|---|
| Fedt | 16 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 12 g |
| Kulhydrat | 70 g |
| - heraf sukkerarter | 30 g |
| Kostfibre | 2,6 g |
| Protein | 4,7 g |
| Salt | 0,4 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 32,5%
- Kulhydrat
- 63,2%
- Protein
- 4,2%
IngredienserVis mereVis mindre
Kornkrispies ( HVEDEMEL , sukker, rismel, majsmel, BYGMALTEKSTRAKT , salt, karamelliseret sukkersirup), glukosesirup, fuldkornsflager ( HAVRE 13%, HVEDE 6%), glukosefruktosesirup, palmeolie, dekstrose, sukker, fuldkornskiks ( fuldkornsHVEDEMEL 2,8%, sukker, SMØR , kanel 0,1%, sødMÆLKSPULVER , glukosefruktosesirup, hævemidler (natriumhydrogencarbonat, ammoniumhydrogencarbonat), naturlig kanelaroma NØDDER , JORDNØDDER , ÆG & SOJA .
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- BIG CINNAMON ROLL FLAVOUR · REMA 100040 g6,00 kr150,00 kr/kg
- Müslibar m. kanelsneglsmag · Bilka40 g13,50 kr337,50 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- CORNY HAVRE CHOCOLATE 50G · 365discount50 g3,65 kr73,00 kr/kg
- CORNY HAVRE BANANA 50G · 365discount50 g3,65 kr73,00 kr/kg
- CORNY HAVRE CRANBERRY/PUMPKIN SEEDS 50G · 365discount50 g3,65 kr73,00 kr/kg
- Müslibar m. mælkechokolade · Føtex45 g5,00 kr111,11 kr/kg
- Müslibar m. saltkaramel · Føtex45 g5,00 kr111,11 kr/kg
- Müslibar m. hvid chokolade og jordbær · Føtex40 g5,00 kr125,00 kr/kg
- Müslibar m. mælkechokolade u. tilsat sukker · Føtex40 g5,00 kr125,00 kr/kg
- Müslibar m. hvid og mørk chokolade · Føtex40 g5,00 kr125,00 kr/kg
- Müslibar m. hvid chokolade · Føtex40 g5,00 kr125,00 kr/kg
- Müslibar m. saltkaramel · Føtex40 g5,00 kr125,00 kr/kg
- Müslibar m. mælkechokolade · Bilka45 g5,10 kr113,33 kr/kg
- Müslibar m. saltkaramel · Bilka45 g5,10 kr113,33 kr/kg
- HAVRE BANANA · REMA 100050 g6,00 kr120,00 kr/kg
- HAVRE CHOCOLATE · REMA 100050 g6,00 kr120,00 kr/kg
- Müslibar m. mælkechokolade · Nemlig50 g8,50 kr170,00 kr/kg
- Mini M Sli Bar Apricot 15 Gr. · Løvbjerg45 g10,00 kr222,22 kr/kg
- Nordthy Muslibars · Løvbjerg45 g10,00 kr222,22 kr/kg
- Müslibar m. saltet karamel · Nemlig40 g10,95 kr273,75 kr/kg
- Müslibar m. chokolade og kiks · Nemlig40 g10,95 kr273,75 kr/kg
- Müslibar m. mælkechokolade og kokos · Føtex150 g12,00 kr80,00 kr/kg
- Müslibar m. mælkechokolade og saltkaramel · Føtex150 g12,00 kr80,00 kr/kg
- Müslibar m. Brownie · Føtex126 g12,00 kr95,24 kr/kg
- Müslibarer m. skumfidus og chokolade · Føtex132 g12,00 kr90,91 kr/kg
- Müslibar m. mælkechokolade · Føtex150 g12,00 kr80,00 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
BIG CINNAMON ROLL FLAVOUR hos REMA 1000 koster 6.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. maj 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 128 dage. Gennemsnitsprisen for BIG CINNAMON ROLL FLAVOUR hos REMA 1000 er 5.42 kr og varierer fra 5.00 kr til 6.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 128 dage har Goma registreret prisdata for BIG CINNAMON ROLL FLAVOUR hos REMA 1000 i 24 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 19% af tiden. Ud af de 24 prisregistreringer har BIG CINNAMON ROLL FLAVOUR været markeret som tilbud 20 dage hos REMA 1000, hvilket betyder, at varen er på tilbud 83% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 128 dage kan vi se følgende mønstre: BIG CINNAMON ROLL FLAVOUR har været på tilbud hos REMA 1000 i maj, juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 18 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 3 dage og forventes at slutte om 48 dage (onsdag). Der går typisk 21 dage mellem hver tilbudsperiode. BIG CINNAMON ROLL FLAVOUR er ofte på tilbud (83% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.