Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi224 kcalFedt4,9 gSukker2 gProtein6,5 g
| Energi | 935 kJ / 224 kcal |
|---|---|
| Fedt | 4,9 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,6 g |
| Kulhydrat | 33 g |
| - heraf sukkerarter | 2 g |
| Kostfibre | 9,8 g |
| Protein | 6,5 g |
| Salt | 1,6 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 21,8%
- Kulhydrat
- 65,3%
- Protein
- 12,9%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, RUGKERNER, FULDKORNSRUGMEL 20%, poppede durumkerner (HVEDE) 6%, solsikkekerner, BYGMALTEKSTRAKT, hørfrø, salt tilsat jod, gær, eddike, sigtet RUGMEL, rapsolie, solsikkeolie, BYGMALTMEL, enzymer (HVEDE), surdejskultur.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- GILLELEJE SIGNATUR RUGBRØD 750 G (12) · Kvickly750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- Det Gode Signaturbrød · MENY750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- Det Gode Signaturbrød · Spar750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- GILLELEJE SIGNATUR RUGBRØD 750 G (12) · SuperBrugsen750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- Kernerugbrød · Bilka750 g20,75 kr27,67 kr/kg
- Kernerugbrød · Føtex750 g20,75 kr27,67 kr/kg
- Kernerugbrød · Bilka750 g24,00 kr32,00 kr/kg
- Signaturbrød Gilleleje Havn 750 g, Schulstad · Wolt Market750 g25,95 kr34,60 kr/kg
- GILLELEJE HAVN · REMA 1000750 g26,50 kr35,33 kr/kg
- Kernerugbrød · Føtex750 g26,50 kr35,33 kr/kg
- Kernerugbrød · Netto750 g26,50 kr35,33 kr/kg
- Signaturbrød Gilleleje · Min Købmand750 g29,95 kr39,93 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Kernerugbrød · Føtex575 g9,00 kr15,65 kr/kg
- Kernerugbrød · Bilka575 g10,00 kr17,39 kr/kg
- KERNERUG · REMA 1000575 g12,00 kr20,87 kr/kg
- Kernerugbrød · Bilka500 g13,95 kr27,90 kr/kg
- Kernerugbrød · Føtex500 g13,95 kr27,90 kr/kg
- Kernerugbrød · Bilka475 g14,75 kr31,05 kr/kg
- Kernerugbrød · Føtex475 g14,75 kr31,05 kr/kg
- Kernerugbrød · Bilka375 g15,25 kr40,67 kr/kg
- Kernerugbrød · Netto375 g15,25 kr40,67 kr/kg
- Kernerugbrød · Føtex375 g16,75 kr44,67 kr/kg
- Levebrød Kernegrov · MENY475 g16,95 kr35,68 kr/kg
- Mesterværk rugbrød, Kohberg · Wolt Market600 g19,00 kr31,67 kr/kg
- Kernerugbrød · Bilka1000 g19,95 kr19,95 kr/kg
- Kernerugbrød · Føtex1000 g19,95 kr19,95 kr/kg
- Kernerugbrød · Bilka600 g21,95 kr36,58 kr/kg
- Kernerugbrød · Føtex600 g21,95 kr36,58 kr/kg
- Kernerugbrød · Bilka1000 g22,50 kr22,50 kr/kg
- Kernerugbrød · Netto1000 g22,50 kr22,50 kr/kg
- Kernerugbrød · Føtex1000 g22,95 kr22,95 kr/kg
- Kohberg Viking 1000 G · Spar1000 g22,95 kr22,95 kr/kg
- Kernerugbrød · Bilka600 g23,95 kr39,92 kr/kg
- Kernerugbrød · Føtex600 g23,95 kr39,92 kr/kg
- Kernerugbrød · Bilka850 g24,00 kr28,24 kr/kg
- Kernerugbrød · Netto920 g24,00 kr26,09 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Kernerugbrød hos Bilka koster 24.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 16. marts 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 565 dage. Gennemsnitsprisen for Kernerugbrød hos Bilka er 24.53 kr og varierer fra 20.00 kr til 26.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 565 dage har Goma registreret prisdata for Kernerugbrød hos Bilka i 536 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 95% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Kernerugbrød aldrig været markeret som tilbud hos Bilka.
Kernerugbrød kan købes hos Bilka til 24 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 47 alternativer tilgængelige på tværs af 11 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.