Netto
Schulstad
Kernerugbrød
750 g
35,33 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi224 kcalFedt4,9 gSukker2 gProtein6,5 g
| Energi | 935 kJ / 224 kcal |
|---|---|
| Fedt | 4,9 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,6 g |
| Kulhydrat | 33 g |
| - heraf sukkerarter | 2 g |
| Kostfibre | 9,8 g |
| Protein | 6,5 g |
| Salt | 1,6 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 21,8%
- Kulhydrat
- 65,3%
- Protein
- 12,9%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, RUGKERNER, FULDKORNSRUGMEL 20%, poppede durumkerner (HVEDE) 6%, solsikkekerner, BYGMALTEKSTRAKT, hørfrø, salt tilsat jod, gær, eddike, sigtet RUGMEL, rapsolie, solsikkeolie, BYGMALTMEL, enzymer (HVEDE), surdejskultur.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- GILLELEJE SIGNATUR RUGBRØD 750 G (12) · Kvickly750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- Det Gode Signaturbrød · MENY750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- Det Gode Signaturbrød · Spar750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- GILLELEJE SIGNATUR RUGBRØD 750 G (12) · SuperBrugsen750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- Kernerugbrød · Bilka750 g20,75 kr27,67 kr/kg
- Kernerugbrød · Føtex750 g20,75 kr27,67 kr/kg
- Kernerugbrød · Bilka750 g24,00 kr32,00 kr/kg
- Signaturbrød Gilleleje Havn 750 g, Schulstad · Wolt Market750 g25,95 kr34,60 kr/kg
- Kernerugbrød · Netto750 g26,50 kr35,33 kr/kg
- GILLELEJE HAVN · REMA 1000750 g26,50 kr35,33 kr/kg
- Kernerugbrød · Føtex750 g26,50 kr35,33 kr/kg
- Signaturbrød Gilleleje · Min Købmand750 g29,95 kr39,93 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Kernerugbrød · Føtex575 g9,00 kr15,65 kr/kg
- Kernerugbrød · Bilka575 g10,00 kr17,39 kr/kg
- KERNERUG · REMA 1000575 g12,00 kr20,87 kr/kg
- Kernerugbrød · Bilka500 g13,95 kr27,90 kr/kg
- Kernerugbrød · Føtex500 g13,95 kr27,90 kr/kg
- Kernerugbrød · Bilka475 g14,75 kr31,05 kr/kg
- Kernerugbrød · Føtex475 g14,75 kr31,05 kr/kg
- Kernerugbrød · Bilka375 g15,25 kr40,67 kr/kg
- Kernerugbrød · Netto375 g15,25 kr40,67 kr/kg
- Kernerugbrød · Føtex375 g16,75 kr44,67 kr/kg
- Levebrød Kernegrov · MENY475 g16,95 kr35,68 kr/kg
- Mesterværk rugbrød, Kohberg · Wolt Market600 g19,00 kr31,67 kr/kg
- Kernerugbrød · Bilka1000 g19,95 kr19,95 kr/kg
- Kernerugbrød · Føtex1000 g19,95 kr19,95 kr/kg
- Kernerugbrød · Bilka600 g21,95 kr36,58 kr/kg
- Kernerugbrød · Føtex600 g21,95 kr36,58 kr/kg
- Kernerugbrød · Bilka1000 g22,50 kr22,50 kr/kg
- Kernerugbrød · Netto1000 g22,50 kr22,50 kr/kg
- Kernerugbrød · Føtex1000 g22,95 kr22,95 kr/kg
- Kohberg Viking 1000 G · Spar1000 g22,95 kr22,95 kr/kg
- Kernerugbrød · Bilka600 g23,95 kr39,92 kr/kg
- Kernerugbrød · Føtex600 g23,95 kr39,92 kr/kg
- Kernerugbrød · Bilka850 g24,00 kr28,24 kr/kg
- Kernerugbrød · Netto920 g24,00 kr26,09 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Kernerugbrød hos Netto koster 26.50 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 4. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 516 dage. Gennemsnitsprisen for Kernerugbrød hos Netto er 24.48 kr og varierer fra 15.00 kr til 26.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 516 dage har Goma registreret prisdata for Kernerugbrød hos Netto i 506 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 98% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Kernerugbrød været markeret som tilbud 82 dage hos Netto, hvilket betyder, at varen er på tilbud 22% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 516 dage kan vi se følgende mønstre: Kernerugbrød har været på tilbud hos Netto i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Der går typisk 22 dage mellem hver tilbudsperiode. Kernerugbrød er ofte på tilbud (22% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 24 dage siden varen sidst var på tilbud hos Netto, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.