Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi270 kcalFedt0 gSukker66 gProtein0,5 g
| Energi | 1.146 kJ / 270 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 67 g |
| - heraf sukkerarter | 66 g |
| Kostfibre | 0 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 99,3%
- Protein
- 0,7%
IngredienserVis mereVis mindre
Sukker, vand, 30% solbærsaft fra koncentrat, farve (anthocyaniner), syre (citronsyre), konserveringsmidler (kaliumsorbat, NATRIUMDISULFIT), antioxidant (ascorbinsyre).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- RIBENA SOLBÆR ORIGINAL 85 CL/5,1 L · Brugsen85 cl20,00 kr23,53 kr/liter
- RIBENA · REMA 100085 cl24,95 kr29,35 kr/liter
- Solbærdrik · Nemlig0.85 l24,95 kr29,35 kr/liter
- Solbærdrik til opblanding · Bilka37,95 kr
- Solbærdrik til opblanding · Føtex37,95 kr
- Ribena Solbær Original · MENY850 ml38,95 kr45,82 kr/liter
- Ribena Solbær Original · Spar850 ml39,95 kr47,00 kr/liter
- Solbær original t. opblanding, Ribena · Wolt Market850 ml39,95 kr47,00 kr/liter
- Ribena Solbær Original · Min Købmand850 ml42,95 kr50,53 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Frugtdrik m. solbær øko · Føtex0.85 l10,00 kr11,76 kr/liter
- RIBENA SOLBÆR LIGHT 85 CL / · Brugsen85 cl20,00 kr23,53 kr/liter
- Rynkeby Tørst Solbær Øko · MENY85 cl21,95 kr25,82 kr/liter
- RIBENA Saftevand · Lidl850.1 ml24,95 kr29,35 kr/liter
- Solbærlæskedrik light · Nemlig1 l28,50 kr28,50 kr/liter
- RIBENA · REMA 100085 cl36,50 kr42,94 kr/liter
- Solbærdrik Light · Nemlig0.85 l36,50 kr42,94 kr/liter
- Solbærdrik til opblanding light · Bilka37,95 kr
- Frugt- og bærdrik til opblanding · Bilka37,95 kr
- Solbærdrik til opblanding light · Føtex37,95 kr
- Frugt- og bærdrik til opblanding · Føtex37,95 kr
- Ribena Blandet Bær & Frugt · Spar850 ml38,95 kr45,82 kr/liter
- Ribena Solbær Light · MENY850 ml39,95 kr47,00 kr/liter
- Ribena Blandet Bær & Frugt · MENY850 ml39,95 kr47,00 kr/liter
- Ribena Solbær Light · Spar850 ml39,95 kr47,00 kr/liter
- Solbær light t. opblanding, Ribena · Wolt Market850 ml39,95 kr47,00 kr/liter
- Ribena Solbær Light · Min Købmand850 l42,95 kr0,05 kr/liter
- Ribena Blandet Bær & Frugt · Min Købmand850 ml42,95 kr50,53 kr/liter
- Teisseire Solbær · MENY600 ml49,95 kr83,25 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Solbærdrik til opblanding hos Bilka koster 37.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 15. april 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 535 dage. Gennemsnitsprisen for Solbærdrik til opblanding hos Bilka er 34.74 kr og varierer fra 19.00 kr til 37.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 535 dage har Goma registreret prisdata for Solbærdrik til opblanding hos Bilka i 535 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Solbærdrik til opblanding været markeret som tilbud 62 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 17% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 535 dage kan vi se følgende mønstre: Solbærdrik til opblanding har været på tilbud hos Bilka i marts, april, maj, juli, august, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 11 dage. Der går typisk 45 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 50 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.