Føtex
Peter Larsen Kaffe
Hele bønner øko
400 g
217,25 kr/kg
Produktinformation
IngredienserVis mereVis mindre
Hele ristede kaffebønner
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Hele bønner øko. · Nemlig400 g75,00 kr187,50 kr/kg
- HELE KAFFEBØNNER · REMA 1000400 g79,00 kr197,50 kr/kg
- Hele bønner øko · Bilka400 g79,00 kr197,50 kr/kg
- Hele bønner øko · Netto400 g79,00 kr197,50 kr/kg
- Hele bønner øko · Føtex400 g86,90 kr217,25 kr/kg
- Kaffebønner hele fairtrade øko. Peter Larsen · Wolt Market400 g91,95 kr229,88 kr/kg
- Økol. Bønnekaffe P.L. 400G · MENY400 g99,95 kr249,88 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- ARABICA BØNNER · REMA 1000400 g39,98 kr99,95 kr/kg
- Kaffe øko. · Nemlig400 g49,95 kr124,88 kr/kg
- LAVAZZA QUALITA · REMA 1000250 g52,00 kr208,00 kr/kg
- ARABICA BØNNER · REMA 1000400 g55,75 kr139,38 kr/kg
- Kaffe øko. · Nemlig400 g55,75 kr139,38 kr/kg
- Hele bønner øko · Føtex350 g59,00 kr168,57 kr/kg
- Supreme hele bønner · Føtex400 g59,00 kr147,50 kr/kg
- Java Colombia hele bønner · Føtex400 g59,00 kr147,50 kr/kg
- Crema hele bønner · Føtex400 g59,00 kr147,50 kr/kg
- Lavazza Qualita Rossa · MENY340 g59,95 kr176,32 kr/kg
- Fp Helbønne Rfa Øko 400 G · MENY400 g62,95 kr157,38 kr/kg
- Qualita Rossa · Nemlig340 g62,96 kr185,18 kr/kg
- Hele bønner øko · Bilka350 g65,00 kr185,71 kr/kg
- Supreme hele bønner · Bilka400 g65,00 kr162,50 kr/kg
- Java Colombia hele bønner · Bilka400 g65,00 kr162,50 kr/kg
- Crema hele bønner · Bilka400 g65,00 kr162,50 kr/kg
- Caffé Espresso (dåse) · Nemlig250 g66,94 kr267,76 kr/kg
- Qualitá Oro · Nemlig340 g66,94 kr196,88 kr/kg
- Fp Helbønne Rfa Øko 400 G · Min Købmand400 g69,99 kr174,97 kr/kg
- Merrild Crema Certificeret · Nemlig400 g73,31 kr183,28 kr/kg
- KAFFEBØNNER SUPREME · REMA 1000400 g74,95 kr187,38 kr/kg
- ORO Quality · Nemlig500 g78,00 kr156,00 kr/kg
- JAVA COLOMBIA · REMA 1000450 g79,00 kr175,56 kr/kg
- Java Colombia · Nemlig450 g79,00 kr175,56 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Hele bønner øko hos Føtex koster 86.90 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 517 dage. Gennemsnitsprisen for Hele bønner øko hos Føtex er 85.29 kr og varierer fra 65.00 kr til 98.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 517 dage har Goma registreret prisdata for Hele bønner øko hos Føtex i 484 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 94% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Hele bønner øko været markeret som tilbud 89 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 24% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 517 dage kan vi se følgende mønstre: Hele bønner øko har været på tilbud hos Føtex i januar, februar, marts, april, maj, juni, september, oktober og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 10 dage. Der går typisk 24 dage mellem hver tilbudsperiode. Hele bønner øko er ofte på tilbud (24% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 112 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.