Føtex
Cheasy
Fraiche 5% fedt
250 g
57,00 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi81 kcalFedt5 gSukker3,4 gProtein4,8 g
| Energi | 337 kJ / 81 kcal |
|---|---|
| Fedt | 5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 3,2 g |
| Kulhydrat | 3,4 g |
| - heraf sukkerarter | 3,4 g |
| Protein | 4,8 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 57,8%
- Kulhydrat
- 17,5%
- Protein
- 24,7%
IngredienserVis mereVis mindre
MÆLK 5% fedt, MÆLKESYREKULTUR. Homogeniseret, pasteuriseret.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- CHEASY FRAICHE 5% · REMA 1000250 g10,95 kr43,80 kr/kg
- Fraiche 5% fedt · Netto250 g11,75 kr47,00 kr/kg
- Fraiche 5% fedt · Føtex250 g14,25 kr57,00 kr/kg
- Fraiche 5% fedt · Bilka250 g14,25 kr57,00 kr/kg
- Fraiche 5% 250 g, Cheasy · Wolt Market250 g17,95 kr71,80 kr/kg
- Fraiche 5% · Nemlig500 g21,90 kr43,80 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- COOP FRAICHE 6% · Brugsen500 g15,00 kr30,00 kr/kg
- Fraiche 5% · Nemlig250 g15,25 kr61,00 kr/kg
- Fraiche 5% 500 g, Cheasy · Løvbjerg500 g16,99 kr33,98 kr/kg
- CHEASY FRAICHE 5% · Løvbjerg500 g16,99 kr33,98 kr/kg
- CHEASY FRAICHE 5% · Løvbjerg500 g16,99 kr33,98 kr/kg
- Fraiche 5% 500 g, Cheasy · Wolt Market500 g23,95 kr47,90 kr/kg
- Cheasy Fraiche 5% · Spar500 g24,95 kr49,90 kr/kg
- Cheasy Fraiche 5% · MENY500 g26,50 kr53,00 kr/kg
- Cheasy Fraiche 5% · Min Købmand500 g26,50 kr53,00 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Fraiche 5% fedt hos Føtex koster 14.25 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 23. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 435 dage. Gennemsnitsprisen for Fraiche 5% fedt hos Føtex er 13.95 kr og varierer fra 12.00 kr til 14.25 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 435 dage har Goma registreret prisdata for Fraiche 5% fedt hos Føtex i 411 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 94% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Fraiche 5% fedt været markeret som tilbud 14 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 4% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 435 dage kan vi se følgende mønstre: Fraiche 5% fedt har været på tilbud hos Føtex i maj og august. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Der går typisk 106 dage mellem hver tilbudsperiode. Fraiche 5% fedt er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 34 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.